YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Cumhurbaşkanlığı'nın resmi web sitesinden yap
İşte Cumhurbaşkanlığı'nın resmi web sitesinden yap
İşte Cumhurbaşkanlığı'nın resmi web sitesinden yap
12 Eylül 2008 / 14:29 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

"Dün akşam özel bir televizyonun ana haber bülteninde "son dakika" ibaresi altında, Sayın Cumhurbaşkanımızın Dışişleri Bakanlığı döneminde Dışişleri Konutu'nda yapılan tadilat sırasında çok sayıda eşyanın Deniz Feneri Derneği'ne bağışlandığı yolunda bütünüyle yalan bir habere yer verilmiştir.


Öncelikle vurgulamak gerekir ki, Dışişleri Konutu'ndaki tadilat çalışmalarında, ne adı geçen derneğe ne de başka bir yardım kuruluşuna herhangi bir eşyanın bağışlanması söz konusu değildir.


Televizyon kanalı CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in iddialarını haber yaparken, ne yazık ki konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı'na iddiaların gerçek olup olmadığını sormamış, dolayısıyla gazeteciliğin en temel ilkesini dahi yerine getirmemiştir.


Ayrıca Çankaya Köşkü'nün önünden yapılan yayında, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in, "Cumhurbaşkanlığı'ndaki tadilat sırasında çıkan ve yenileriyle değiştirilen eşyanın Deniz Feneri Derneği'ne bağışlanıp bağışlanmadığı" sorusu da gündeme taşınmıştır.


Kesin olarak altı çizilmelidir ki, Cumhurbaşkanlığı tarafından da herhangi bir yardım kuruluşuna, herhangi bir zamanda eşya bağışı yapılmamıştır.


Aslında tüm bu iddialar, Cumhurbaşkanlığı Makamı'nı karalamaya yönelik olup, son günlerdeki bir tartışmanın içine çekme amacı gütmektedir.


Dolayısıyla, Devletin en yüce makamının, böyle asılsız iddialarla ve çeşitli hesaplar güdülerek yıpratılmaya çalışılması kabul edilemez ve anlayışla karşılanması beklenemez.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler