YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Huzur' bulduğu o oda
Erdoğan kendisinin özel olarak kullandığı ve özel misafirlerini ağırladığı kütüphane odası için "Burası huzur bulduğum oda" dedi.
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Huzur' bulduğu o oda
15 Temmuz 2015 / 01:41 Güncelleme: 15 Temmuz 2015 / 01:50

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi dün bir kez daha basın mensuplarına kapılarını açtı. Bu kez Külliye'nin ana binası gezdirildi.

foto-253.jpg

En çok merak edilen bölüm ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makam alanı oldu. Kabullerini burada gerçekleştiren Erdoğan, gazetecileri de makam odasında karşıladı. Külliye'nin mihmandarlar eşliğinde vatandaşlara gezdirilmeye başlandığını ifade eden Erdoğan, cuma namazında vatandaşların akın ettiği Millet Camisi için otopark yapılacağını söyledi.

Erdoğan, "Burası mükemmel yapılmış. Devletin, buranın temsil makamı" ifadelerini kullandı.

"Burası huzur bulduğum oda"

Erdoğan daha sonra kendisinin özel olarak kullandığı ve özel misafirlerini ağırladığı kütüphane odasının kapılarını gazetecilere açtı. Odadaki hatlar ve el yazmaları dikkat çekti. Özel korunaklı el yazma Kuran-ı Kerim'leri gazetecilere gösteren Erdoğan, "Bu oda için huzur bulduğum oda diyebilirsiniz" dedi.

Duvardaki "Avnullahi aleyk" (Allah'ın yardımı seninle olsun) yazılı hattı da gösteren Erdoğan, selefi Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün Külliye içindeki eserlerde büyük emeği olduğunu vurguladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler