YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte CHP'li Mansur Yavaş'ın projeleri
Kanal A'da Gazeteciler Selahattin Serçe ve Fatih Şahin'in hazırlayıp sunduğu Çerçeve programına konuk olan CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, projelerini anlattı.
İşte CHP'li Mansur Yavaş'ın projeleri
26 Şubat 2014 / 22:25 Güncelleme: 26 Şubat 2014 / 22:35

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Fatih Şahin'in ve Selahattin Serçe'nin sorularını yanıtladı.

Mansur Yavaş neden CHP'yi tercih etti?

-CHP Belediye Başkan adayıyım. Ankara'daki hemen hemen bütün partiler belediye başkanlığı için teklifte bulundu. Türkiye'deki barışa, huzura katkısının olacağını düşünerek CHP'yi tercih ettim. Mevcut yönetimin Ankara'ya çok zarar verdiğini düşünüyorum. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Birilerinin Ankara'daki bu yanlışa dur demesi gerekiyordu. Cenab-ı Allah beni görevlendirdi diye düşünüyorum.

"Herkesin oyuna talibim"

-Eğer seçilirsem CHP'li başkan olarak değil. CHP rozetini çıkararak hizmet edeceğim. Sonuna kadar CHP'nin Belediye Başkanı olarak kalacağım. seçildiğim zaman herkesin Belediye Başkanı olacağım. belediye başkanı olarak herkesin oyuna talibim.

Seçilirse belediyedeki personelin işine son mu verecek?

- Niye çıkarayım ki? Ben insan evladıyım. Böyle bir şeyi kendime asla yakıştırmam. Orda çalışan herkesin içi rahat olsun. Hatta Mansur Yavaş başörütlüleri işten çıkaracak bile deniliyor. Çok ayıp böyle bir şey. Siyaset yapılır ama bu kadar da kirli yapılmaz. Personel altın çağını yaşayacak. Kimsenin ekmeğiyle oynamam. Dedikodulara da itibar etmesinler.

İşte Mansur Yavaş'ın açıklamalarından satır başları;

-Öğrencinin bilet fiyatını yarıya indirmek mümkündür. Yeter ki gelir gider kalemleri arasında denge sağlayalım ve sübvanse edelim.

-Üniversite öğrencilerinin dar gelirli ailelerin çocuklarına özel ders vermesini sağlayacağız. Böylece her iki taraf da kazanmış olacak.

-Kapanan dersanelerin öğretmenleri ile etüd merkezleri kuracağız. Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarını eğiteceğiz.

-Sosyal belediyecilikle, yetişen nesillere balık tutmayı öğretmeliyiz. Eğitimlerine yardımcı olarak onları meslek sahibi yapmalıyız.

-Metrolara bağlı ring seferleri koyacağız. Ek ücret almadan, tek biletle binilecek şekilde park ve trafik sorununu çözebiliriz.

-Kayaş-Sincan banliyö hattına bağlı hafif raylı sistem projesi bize aitti. Bu projeyi Elmadağ Yenikent'e kadar uzatarak gerçekleştireceğiz.

-Mamak Beşevler 12km,Çankaya Kızılay 12km,Etlik Kızılay Siteler 16km,Etlik Kuğulu 12km,Mamak Çankaya arasında 22 km raylı sistem yapacağız.

-Kentsel dönüşüm kapsamında ev bekleyen 40 bin insan varken, Tema Park gibi projelere yüksek maliyetler harcanıyor.

-Görsel güzellik uğruna bir iki senede kuruyacak ağaçlara para vermek doğru mu?Bu ağaçlar Ankaralılara gelir sağlamıyor,İtalya'dan alınıyor.

 

 

22:01
 // Oktay
Ne günlere kaldık:ALLAHİN işi gücü yok,Sarıgül'ü Istanbula,Yavaşı Ankara'ya Başkan olarak gorevlendirmiş!Tövbe tövbe!!!...
26 Şubat 2014 22:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler