YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Cem'in koğuş arkadaşı
18 yaşını doldurduktan sonra Silivri Cezaevi'ne nakledilen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun koğuş arkadaşı bir Ergenekon sanığı
İşte Cem'in koğuş arkadaşı
13 Kasım 2009 / 18:41 Güncelleme: 13 Kasım 2009 / 18:45

Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak aranan ve 197 gün sonra yakalan Cem Garipoğlu, Silivri'de Ergenekon sanığı Hüseyin Görüm ile aynı koğuşta kalıyor.

Türkiye'nin gündemini uzun süre meşgul eden Münevver karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu yakalandıktan sonra 18 yaşından küçük olduğu için Maltepe Çocuk Cezaevi'ne konmuştu. 20 Ekim'de 18 yaşına basan Garipoğlu buradan Ergenekon sanıklarının ve babasının da tutuklu bulunduğu Silivri Kapalı Cezaevi'ne nakledilmişti. Babasıyla aynı koğuşa verilmeyen cem'in koğuş arkadaşı ise Ergenekon sanığı Hüseyin Görüm oldu.

Hüseyin Görüm Ergenekon operasyonu kapsamında Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Yüzbaşı Mehmet Zekeriya Öztürk, Kemal Kerinçsiz, Sami Hoştan, Ali Yasak (Drej Ali), Fikri Karadağ ve Sevgi Erenerol gibi isimlerle birlikte 3. dalgada tutuklanarak cezaevine konmuştu.

"Silahlı Terör Örgütüne üye olma ve "Askerleri itaatsizliğe teşvik etme" suçlamasıyla yargılanıyor. Savunması sırasında ve sonrasında yaptığı açıklamalrla Ergenekon sanıklarının tepkisini çektiği için çoğu zaman duruşmalara katılmayan Görüm'ü diğerlerinin dışladığı iddia ediliyordu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler