YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Cem'in imza analizi
Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun imza analizi yapıldı. Uzmanlar bakın Cem için ne yorum yaptı?
İşte Cem'in imza analizi
12 Ekim 2009 / 08:39 Güncelleme: 12 Ekim 2009 / 08:40

Uzmanlar, Cem'in, Münevver Karabulut'u nasıl öldürdüğünü anlattığı sorgunun ardından attığı imzayı Akşam gazetesine yorumladı, karakter analizi yaptı. Görüşler şöyle:

Kendini ele vermek istemiyor olabilir

son derece zorlanılarak çizilmiş. Akış ve hareket yok. Kendini ele vermemek adına yapılmış olabilir. İmzadaki basınçtan dolayı, kan basıncı çok yüksek. Gelişmemiş bir kişilik yapısı var ya da organik bozukluktan bahsedilebilir. Mesela bunama da bir organik bozukluk. Her yaşta rastlanabilir. Yapısı böyle olan bir çocuğun, yaşadığı olaylar tahrik ettiyse normalin üstünde öfke krizine girmesi mümkün.  5 yaşındaki bir çocuk imzası gibi. Kişilik ve zekası, yaşına uygun gelişme gösteriyorsa, beyin ve sinir sisteminde de bir aksaklık olabilir.

Ürkek, tedirgin ve heyecanlı

GRAFİK özelliklerine baktığımda, ürkek, tedirgin, heyecanlı birisinin imzasına benziyor. İmzadaki harfler, korkak ve güvensiz bir ruhsal durumu ortaya koyuyor. İmza baştan savma bir şekilde atılmış. Günlük bir olayda kullanılan imza gibi değil. İşlem biran önce bitsin diye yani baştan savma atılmış bir imza.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler