YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Cemil Bayık'ın kaçtığı PKK kampı!
Kuzey Irak'taki terör kamplarına düzenlenen operasyonlar sonrası üst düzey yöneticilerle birlikte çok sayıda PKK'lı, İran'daki Şehidan kampına kaçtı.
İşte Cemil Bayık'ın kaçtığı PKK kampı!
14 Ağustos 2015 / 04:12 Güncelleme: 14 Ağustos 2015 / 07:03

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak'taki düzenlediği hava operasyonlarında ağır darbe alan terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticileri, çareyi İran'daki Şehidan kampına kaçmakta buldu.

TSK İRAN'I VURAMIYOR

İran-Irak sınırındaki kamp, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin doğusunda Kırkşehitler olarak bilinen tepenin hemen arkasında. Bölücü terör örgütü PKK’nın İran’daki kolu PJAK, bu kampı yıllarca üs olarak kullandı. PJAK’ın kendisini feshetmesinin ardından da tamamen PKK’nın kontrolüne bırakıldı. PKK’nın önde gelen isimlerinden Cemil Bayık’ın da aralarında bulunduğu 200’e yakın üst düzey yönetici, örgütü ‘güvenli bölge’ olarak gördükleri sınırın 10 km içindeki bu kamptan yönetiyor. Şehiden kampının İran topraklarında yer almasının teröristlere sağladığı avantaj,  Türk Silahlı Kuvvetleri buraya müdahale edememesi.

EĞİTİMLER DE BU KAMPTA

Terör örgütü üyelerine Kuzey Irak’taki kamplarda verilen eğitimler de Şehidan’a kaydırıldı. Örgütün, 8’i Kandil’de olmak üzere Kuzey Irak 18, İran’da ise 5 kampı bulunuyor. PKK’nın İran topraklarındaki kamplarından Kazareş, ülkenin Şapur kentine araçla 1 saat, Van Başka ilçesine ise yaya olarak 2 saat mesafede bulunuyor.

Yine Şapur kentine araçla 1.5 saat uzaklıkta Türeş kampı yer alıyor. Geniş kayalık bir arazi üzerinde kurulu Danbat kampı ise, Ağrı Dağı’nın hemen karşısına denk gelen İran topraklarında. Örgütün Kuran kampı da Piranşehir kentine bağlı Elvatan köyüne 11 km uzaklıkta.
 
 

STAR

Propaganda
 // Boğaçhan
Dikkat buyurulursa bu hainler neredeyse her resimlerinin arkasına o iğrenç renk kombinasyonundan oluşan sözde bayrak dedikleri bez parçalarını özellikle koyup örgüt propagandası yapıyorlar. Değerli Kanal A Haber editörlerden ricam; bu hainlerin resimlerindeki bez parçalarını Photoshop ile sansürlemeniz....
14 Ağustos 2015 Cuma 10:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler