YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Bülent Arınç'ın gelini...
Arınç’ın oğlunun nikâhına Erdoğan ile katılan Gül, “Sayın Başbakanımızın bir sözü var, çok çocuklarınız olsun” dedi...
İşte Bülent Arınç'ın gelini...
19 Nisan 2010 / 07:11 Güncelleme: 19 Nisan 2010 / 08:51

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın oğlu Ahmet Mücahit Arınç, Rixos Grand Ankara Oteli’nde düzenlenen nikâh töreniyle Kübra Yeliz Asker ile evlendi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı nikâhta, konuklara nikah şekeri yerine mesir macunu dağıtıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in kıydığı nikâhta, çiftin şahitliklerini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptı. Gökçek’in, “Çiftin nikâhına şahitlik eder misiniz?” sorusunu, Gül “Nasıl etmeyeyim herkes ‘evet’ dedikten sonra” diye yanıtlarken, Başbakan Erdoğan, “Şahit oldum. Allah’tan mutluluklar diliyorum” dedi. Şahin ile Çavuşoğlu da çifte mutluluklar diledi.

İsrail Büyükelçisi de katıldı

Nikâhın ardından evlilik cüzdanını geline veren Gül şunları söyledi: , “Her iki aileye de Allah mübarek etsin. Mesut olun. Sağlık içerisinde hayatınız devam etsin. Biliyorsunuz, Sayın Başbakanımızın bir sözü var, çok çocuklarınız olsun.” 
Genç çift nikâhın kıyıldığı platformda nikâh şahitleri ve aileleri birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Nikâh için otelin karşısındaki binalara keskin nişancılar yerleştirildi. Mufalefet partilerinden siyasetçiler törene davet edilmedi.
Törene, Başbakan Yardımcıları Ali Babacan ve Cemil Çiçek ile İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da bulunduğu çok sayıda bakan, SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de katıldı.
İsrail’in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy de törendeydi. Törene Gül’ün katılmasından dolayı otel önündeki bayraklar arasına Cumhurbaşkanlığı forsu çekildi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler