YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Berkin Elvan'ın polis tutanağı
İşte Berkin Elvan'ın polis tutanağı
20 Mart 2014 23:40
Paralel devlet yapılanması; Gezi kalkışmasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan üzerinden halkı kışkırtmaya devam ediyor.

Berkin'in toprağa verildiği gün, bir polis ve bir gencimizin, tahrikler sebebi ile öldürülmesi ile yetinmeyen gezi protestocuların halkı kışkırtmayı sürdürüyor.

Berkin Elvan'ın, Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'ne getirildiğinde cebinden 11 adet maytap çıktığı, maytapların birbirine bağlı olduğu ortaya çıktı. Berkin Elvan'ın, DHKP/C Örgütü Okmeydanı mahalli alan yapılanmasında yer aldığı, DHKP/C Örgütü tarafından düzenlenen eylemlere katıldığı istihbarat raporlarına yansıdı.

Fırına ekmek almaya giderken üzerinden 11 patlayıcı çıkmış!

Berkin Elvan; 16 Haziran 2013 tarihinde Gezi kalkışması sırasında Şişli Okmeydanı semtinde gece saatlerinden sabah kadar devam eden yasadışı gösteri sırasında Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Gaziler Sokak'ta yaralanmış.

Şişli Çocuk Büro amiri Komiser Yardımcısı Yusuf Ermiş tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen tutanakta, Berkin Elvan'ın Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi'nde getirildiğinde üzerinden çıkan patlayıcılar yer aldı.

Tutanakta; Berkin Elvan'ın hastaneye getirildiği, cebinden 3-4 tane birbirine bağlı maytapların olduğunun bildirildiğine dikkat çekildi. Tutanakta, Berkin Elvan'ın hastanede tedavi sırasında üzerinden hastane yetkililerince alınan sarı ve kırmızı renkli mavi ve beyaz FEZA TORPİL yazılı şeffaf bantla 4 adeti bantla bir araya sarılmış, 3 adet bir araya bantla sarılmış, 3 adet bir araya sarılmış ve 1 adet tek olmak üzere 11 adet torpilin hastane görevlileri tarafından Çocuk Büro Amirliği'ne teslim edildiği ifade edildi.

Tutanakta, Çocuk Suçları Nöbet Savcısı Serdar Baker'e bildirildiği, Berkin Elvan üzerinden çıkan torpillerle ilgili yapılan araştırmada, torpillerin piyasada satılan torpiller ile görünüş olarak benzerlik gösterdiğinin tespit edildiğine bildirildi.

DHKP/C Örgütü'nün molotoflu eylemine katılmış!

Berkin Elvan, Şişli'de 7 Nisan 2013 tarihinde saat 15.35 sıralarında Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunan) Okmeydanı Sağlık Ocağı civarında toplanan DHKP/C Örgütü mensubu yaklaşık (30) kişilik grup tarafından yapılan molotoflu korsan gösteri eylemine katılan şahıslar arasında bulunmuş.

Emniyet, babasına bilgi vermiş!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü yetkililerinin, Berkin Elvan'ın, DHKP/C  Örgütü Okmeydanı mahalli alan yapılanması ile irtibatı sebebiyle 5 Haziran 2013 tarihinde babası Sami Elvan'la "Bilgilendirme-Önleme Faaliyetleri" kapsamında görüştüğü ifade ediliyor.

Tanıkların çelişkili ifadeleri

Bazı medyada ise Berkin Elvan olayını yalan yanlış bilgilerle saptırarak, halkı galeyana getirme gayretini sürdürüyor.

Hürriyet önceki gün sözde "tanık" bulup, konuşturdu. Ve ağızlarından "Ekmek almaya gidiyorum dedi vurdular" diye yazarak, polislerin Berkin'i kasıtlı olarak öldürdüklerini ileri sürdü. Hürriyet'in "tanığı" S.Y.'nin anlattıkları Savcılık ifadesiyle çelişti. Hürriyet'te "Çocuk yere yığıldı ve hemen hastaneye kaldırıldı" diyen S.Y., Savcılık ifadesinde ise "Berkin, vurulması üzerine ‘anne' diye bağırdı, geldiğimiz yöne eve doğru koştu. Ben de peşinde koştum. Kendisini yakaladım. Başından hafif kan geldiğini gördüm" demişti.

Yine olay esnasında Berkin Elvan'ın yanında bulunan arkadaşı Muhammed Akkaya da ifadesinde, fişeğin duvara çarptıktan sonra Berkin'in kafasına isabet ettiğini söyleyerek, bunun bir kaza olduğunu ortaya koymuştu.

01:42
 // bi dur
işin aslı buysa eğer chp yapılanmasıda bunlara benziyor yada aynısı sgk ya ailesini sokan ve 657 karantisi olan ve bundan güç alan ve bunu benimsemiş birisinin başa geçmesi bence bir felakettir çok şükür şuan öyle bi şey yok ALLAH'ın izniylede olmayacak inşaallah işleri yalan ve yalancılık bunların adı c h p oyunuzu verin oyuna gelin sol birleşti yüzde 27 sizde birleşin yüzde 67 olun yoksa çoğunluk azınlığın kölesi olmaya devam eder 2001 ve öncesi gibi ALLAH yar ve yardımcımız olsun kalın sağlıcakla inşaallah...
21 Mart 2014 01:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler