YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte bedelli askerlikte yaş sınırı
Uzun süredir binlerce kişinin beklediği bedelli askerlikle ilgili çalışmaların detayları oratya çıkmaya başladı...
İşte bedelli askerlikte yaş sınırı
04 Kasım 2011 / 08:33 Güncelleme: 04 Kasım 2011 / 08:35

Şu an 35 yaş üstü kişiler için düşünülen uygulamada 40 yaş üstündekiler daha yüksek bir bedel ödeyecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Almanya’ya giderken “Gönlümüzde yer alan biran önce neticelendirip, açıklamak, bu adımı atmaktır” diyerek sinyalini verdiği bedelli askerlikle ilgili çalışmalarının detaylarına ulaşıldı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, çalışmaların hâlâ sürdüğünü belirtirken, uygulamadan 35 yaşın üzerindeki kişilerin yararlanacağı öğrenildi.

Bedelli askerlik uygulamasının 35 yaş üstü için çıkartılması planlanıyor. 35 yaşın üzerindekiler belli bir bedel ödemeleri karşılığında 21 günlük askerlik yaparak askerlik yükümlülüğünden urtulacak. 40 yaş üstü grubunda olup askerlik görevini yerine getirmeyenler ise çok daha yüksek bir bedel ödeyerek silah ltına alınmaksızın askerliklerini yapmış sayılacaklar.

PARASI OLMAYANA KAMU HİZMETİ

Bedelli askerlik kapsamına girmesine rağmen gereken parayı ödeyemeyecek durumda olanlar ise kamuda zorunlu çalışma ile askerlik yükümlülüğünden kurtulacak. Bedelli askerlikten toplanan paraların ise nerelerde kullanılacağı konusunda ise karar verilmediği belirtiliyor.

BAŞBAKAN'A SUNACAĞIZ

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikle ilgili konuştu. “Bedelli askerlik ile ilgili çalışmalar hâlâ devam ediyor. Çalışmalar bittiği anda Sayın Başbakan’a sunum yapacağız. Gerekli açıklamaları Sayın Başbakanımız yapacaktır” diyen Bakan Yılmaz, çalışmaların ne zaman biteceği konusunda takvim veremeyeceğini söyledi. Yılmaz, “Takvim vermem mümkün değil. Çalışmalar bitince sunum yapacağız” dedi. (Bugün)

keşke
 // mehmet acar
35 yaş az olmuş. oldu olacak 50 yapın şunu....
04 Kasım 2011 10:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler