YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Başbakan'ın masasındaki 'bedelli' anketi
Araştırma şirketi ORC, 1-5 Temmuz 2014 tarihleri arasında 30 büyükşehirde askerlik probleminin olduğunu belirten 8 bin 630 kişiye "Uygun koşullar oluşursa bedelli askerlikten yararlanmayı düşünür müsünüz?" diye sordu.
İşte Başbakan'ın masasındaki 'bedelli' anketi
09 Temmuz 2014 / 18:30 Güncelleme: 09 Temmuz 2014 / 17:35

“Türkiye'de Askerlik Sorunu ve Halkın Bedelli Askerliğe Bakışı” konulu araştırmadan çarpıcı sonuçlar çıktı. Buna göre askerlik görevini yerine getirememiş seçmenlerin yüzde 79'u yaş ve bedelin makul olması durumunda bedelli askerlikten yararlanacağını ifade etti.

En çok AK Partililer bedelli istiyor

Bedelli isteyenler, partilere dağıtıldığında ise en çok AK Parti seçmeni bunu istiyor. Anket sonuçlarına göre yüzde 58,5 oranını gören AK Parti'yi yüzde 17,2 ile CHP takip ediyor. Üçüncü sırada ise yüzde 10 ile MHP var.

Yakalanma endişesi

Araştırmada ortaya çıkan önemli hususlardan biri de askerlik sorunu yaşayan ailelerin % 96,3'ünün bu sorunu yaşayan kişi ile ilgili GBT/yakalanma endişesi taşıması. Araştırmanın analiz sonucunda bu problemin direkt olarak kişilerin iş ve çalışma hayatını etkilediği ortaya çıktı.

ORC'nin anketinden çıkan çarpıcı sonuçlar 

rs1-032.jpgrs2-010.jpgrs3-005.jpgrs4-002.jpg

Neden
 // hakan soyturk
Yazık günah bu gençlere artık gerçekten , işini gücünü zar zor kurmuş işçi çalıştırıp devlete vergi ödeyen ailesine çocuguna bakmakta mükellef orta direk birsürü insan var
Bu insanları askere alıp patates soydurmak kimseye birşey kazandırmaz hem ülke adına zarar hem gençlik adına büyük kayıptır. Askerlik konusunda hükümetimizin gereken çalışmaları başlatmasını acilen bekliyoruz. Talep çok büyük gerçekten. Bu ses duyulsun artık magduriyetler giderilmeli....
09 Temmuz 2014 Çarşamba 23:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler