YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Atatürk'ün tartışma çıkaran o sözleri
Gazeteci - Yazar Murat Bardakçı geçtiğimiz hafta Atatürk'ün din ile ilgili düşüncelerinin yıllarca sansürlendiğini ve konuşulmadığını söyleyerek bu konuyu tartışmaya açtı.
İşte Atatürk'ün tartışma çıkaran o sözleri
24 Kasım 2014 / 11:30 Güncelleme: 24 Kasım 2014 / 11:41

Murat Bardakçı, sunucusu olduğu ve Habertürk'te yayınlanan Tarihin Arka Odası programında Atatürk'ün "İlhamlarımızı gökten gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan alırız" sözünün din karşıtı bir ifade olduğunu söyledi.

"Aslında ateizmdir"

Bir izleyicisinin Atatürk'ün dine bakışı hakkında "Pozitivizm'dir" demesi üzerine, bunun Materyalizm olduğunu anlatan Bardakçı, devamında "Aslında Ateizm'dir" şeklinde konuştu.

İşte Mustafa Kemal Atatürk'ün tartışma çıkaran o sözleri:

07:40
 // Tarihi yalanlar
Türkiye tarihi yalanlar üzerine kuruludur, milli mücadele Osmanlı hükümeti tarafından başlatılmış Mustafa Kemal bu mücadelenin başına memur olarak tayin edilmiştir......
25 Kasım 2014 07:40
21:00
 // cevdet
Tamda sözlerin sahibine yakisir bicimde hala dindarim diye uyuhanlarin kulaklarini birkez daha acmalarinin zamani...
24 Kasım 2014 21:00
20:26
 // burhan
yillardir ataturk ve yaptiklariyla zihnimizi beynimizi yikadilar..musluman turk miletinin atasi olamaz tabi ulkeyi kurtarmakk bi yana dursun yuz yil ingilize kole ypmis osmanliyi yikip ejnebiye yurdu teslim etmis rabbim bir tayyip gonderdide bu vesayet keyfiyeti sona erdi Allah ondan rz.olsun...
24 Kasım 2014 20:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler