YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Alp Gürkan'ı kurtaran ifade
Alp Gürkan'ın yakalama talebinin reddedilmesini sağlayan ön raporda kazanın "olası sorumluları" işaret edildi. Ayrıntılı rapor için 6 Haziran'a dek süre tanındı.
İşte Alp Gürkan'ı kurtaran ifade
23 Mayıs 2014 / 07:20 Güncelleme: 23 Mayıs 2014 / 08:39

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan hakkındaki yakalama talebi Soma Sulh Ceza Mahkemesi tarafından reddedilmiş, gerekçe olarak "Alp Gürkan hakkında iddia edilen suça dair yeterli delil ve iddia yoktur" denmişti. 

16 Mayıs akşamı keşif için elverişli şartların oluşması üzerine yaklaşık bin 400 metre yeraltına inen cumhuriyet savcıları Gökhan Şahin, Adem Aktaş, maden bilirkişileri Prof. Dr. Ercüment Yalçın, Prof. Dr. Ahmet Hakan Onur, elektrik mühendisi Prof. Dr. Eyüp Akpınar ve A sınıfı iş güvenliği uzmanı öğretim görevlisi Alparslan Ertürk'ten oluşan heyetin faciadan 3 gün sonra hazırladığı bilirkişi ön inceleme raporunda

"Kazada tahminimize göre teknik nezaretçi, işletme müdürü, saha sahibi, iş güvenliği başmühendisi, şirketin yönetim kurulu başkanı (Soma Kömür İşletmeleri AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan) ve vardiya amirleri kusurludur" ifadesinin yer aldığı görüldü.

Bu ifadeler de şirketin kurucusu olan Alp Gürkan  hakkında çıkartılan yakalama talebinin boşa çıkmasına neden oldu.

betel bu adama ödetririlmeli..
 // alemci
somadaki madende ihmalin tedbirsizliğin ve para uğruna insanların canına kastedildiği aşikar bu holdingin mal varlığı dondurulmalı mağdurlara tazminat olarak büyük meblağlar ödenmeli madeni denetleyen ekip suistimal yaptığı tespit edilirse aynen cinayet suçuyla hüküm giymelidir devlet bu işi milat kabul edip çok sıkı önlemler almalıdır yapanın yanına hiç bir zaman suç kalmamalıdır adil devlet böyle ortaya çıkar....
23 Mayıs 2014 Cuma 14:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler