YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte AK Parti'nin yeni belediye başkan adayları
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı'nda 21 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı.
İşte AK Parti'nin yeni belediye başkan adayları
05 Aralık 2013 / 15:42 Güncelleme: 05 Aralık 2013 / 16:45

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezindeki Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı'nda, İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı dahil, 21 ilin belediye başkan adayını açıkladı.

Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı isimler şöyle:

*İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Kadir Topbaş

*Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Zeki Toçoğlu

*Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Ahmet Edip Uğur

*Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı: İbrahim Karaosmanoğlu

*Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Recep Altepe

 

*Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Mehmet Vejdi Kahraman

 

*Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Mustafa Yel

 

*Bayburt Belediye Başkan adayı: Mete Memiş

*Sinop Belediye Başkan adayı: Hamza İnce

*Yalova Belediye Başkan adayı: Yakup Koçal

*Kırıkkale Belediye Başkan adayı: Mehmet Saygılı

*Nevşehir Belediye Başkan adayı: Hasan Ünver

*Siirt Belediye Başkan adayı Ali İlbaş

*Niğde Belediye Başkan adayı: Faruk Akdoğan

*Kırklareli Belediye Başkan adayı: Selahattin Minsolmaz

*Edirne Belediye Başkan adayı: Ahmet Günşen

*Muş Belediye Başkan adayı: Feyat Asya

*Yozgat Belediye Başkan adayı: Kazım Arslan

*Çanakkale Belediye Başkan adayı: Mehmet Daniş

*Çorum Belediye Başkan adayı: Muzaffer Külcü

*Elazığ Belediye Başkan adayı: Mücahit Yanılmaz

*Çorlu Belediye Başkan adayı: Özlem Yemişçi

AK Parti seçime projeleriyle giriyor

Başbakan Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada, partisinin lafla değil, eserleri ve projeleriyle seçime girdiğini belirterek, "AK Parti demokrasinin yerelde başladığına inanmış, bunu ilke edinmiş, yerelden yola çıkarak, geneli yani 780 bin kilometrekarenin tamamını hatta yeryüzünü, insanlığı kucaklayan bir anlayış sergileyerek yoluna devam etmiştir" dedi.

Erdoğan, "AK Parti 1994'te İstanbul'da başlayan belediyecilik serüvenini önemli bir tecrübe olarak almış, bunun üzerine geneli, ulusalı ve küreseli bina etmiştir. 1994'ten itibaren eşsiz bir İstanbul tecrübemiz var" ifadelerini kullandı.

Belediyecilik millete hizmetkarlıktır

"Belediyecilik, diğerlerinin nazarında makam vesilesi olabilir, bizim nazarımızda sadece millete hizmetkarlıktır, şehre olan aşktır ve sevdadır" diyen Başbakan Erdoğan, "Tıpkı hükümet etme anlayışımızda olduğu gibi belediyecilikte de bizim anlayışımız, kendi cebini, eşinin, dostunun, akrabalarının cebini doldurmak değil, milletin hazinesini doldurmak, yaşanabilir şehirler inşa etmektir" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Devleti, yerel yönetimleri, bir rant kapısı olarak görmüş olsaydık, eğitim-öğretimde FATİH Projesi denilen akıllı tahta ve tablet bilgisayara geçebilir miydik? İlkokullarda, yavrularımızın kız ve erkek, onlara dahi kalkıp adeta kredi, burs gibi parasal destek, yardım verebilir miydik? İşte bunlar, hazineyi ne kadar güçlendirdiğimizin işaretidir."

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

Başbakan Erdoğan, bugüne kadar her ne yaptılarsa sadece insan için yaptıklarını, bundan sonra da insanlar için halk için yapacaklarını belirterek, "Bizim daha en baştan itibaren söylediğimiz 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.' İnsanımızı daha huzurlu hale getirecek, şehirlerimizi ve ülkemizi kalıcı huzurla buluşturacağız. İnsanımızın refah düzeyini daha da artıracak, şehirlerimizin ve ülkemizin refah seviyesini daha yüksek seviyelere çıkaracağız" dedi.

Çocuklarımızın tasavurrunu değiştiriyoruz

Başbakan Erdoğan, hem vücut hem de gönül gözüyle bakıldığında insanın içini ferahlatan, ufkunu açan, huzuru artıran, yaşama aşkını, şevkini, heyecanını çoğaltan bir çevre inşa etmenin en önemli hedefleri olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Çocuklarımız sokağa çıktıklarında ruhlarını incitecek en küçük bir çirkinliğe şahit olmasınlar. Kadınlar, sokağa çıktıklarında güvenlerini zedeleyecek en küçük bir olumsuzlukla karşılaşmasınlar. Yaşlılarımızı sokağa çıktıklarında en az evlerindeki kadar kendilerini huzur içinde hissetsinler. Bakınız yaşlılarımız için ne getirdik? Dedik ki, belediye otobüslerine artık yaşlılarımız ücretsiz binecekler. Kimlik kartı falan almalarına gerek yok, nüfus kağıdını gösterdiği anda seyahatini yapabilmeli. Niye? Saygımız bu. Saygımızın gereği bu. Bize çok farklı akıllar verenler oldu. Dedik ki 'Bu adımı atacağız.' Engelli kardeşlerimiz sokağa çıktıklarında hiç bir engelle karşılaşmasın, asla hüzünlenmesinler. Bunu defalarca ifade ettim."

 

HAŞİM KEKLİK YOLSUZLUK YAZ
 // KEMALETTİN ERTAN
GOOGLEDEN GİR.İŞTE YENİ ŞAFAK GAZETESİ NE VERDİĞİ TEKZİP İŞTE 110 ULUSAL VE YEREL TEKZİP EDİLMİYEN BASIN YAZILARI İŞTE KOMANDO KEMAL YAZ VİDEO KASETLERİ İZLE İŞTE NİĞDEDE 3500 ELEKTRİK HIRSIZI BUNLARDAN NEMALANAN ERDOĞAN ÖZEĞEN FETİ BULUT,SAYIN BAŞBAKANIM TÜRKİYE FİŞLEME KALKTI DİYORSUNUZ.İŞTE ZATI ALİNİZE EN ÇOK DESTEK VEREN MERHUM HAFIZ İMAM OĞLU KEMALETTİN ERTAN EN ÇOK İKTİDARRIN DÖNEMİNDE EZİLDİ.İKTİDARIN DÖNEMİN DE FİŞLENDİ.BUNU YAPAN İŞTE PETROL KAÇAKÇILARIYLA İŞBİRLİĞİ YAPANLAR!...
06 Aralık 2013 Cuma 04:16
KOMANDO KEMAL YAZ GOOGLEN GİR.
 // KEMALETTİN ERTAN
SAYIN BAŞBAKANIM İŞTE TÜRKİYENİN EN BÜYÜK YOLSUZLUK SAVAŞÇISI KOMANDO KEMAL,KOMANDO KEMAL YAZ GOOGLEDEN GİR.KEMALETTİN ERTAN YAZ GOOGLEDEN GİR.BİLAL GÜNDÜZ YAZ GOOGLEDEN GİR,ERDOĞAN ÖZEĞEN,KEMALETTİN ERTAN YAZ GOOGLEDEN DİR.ORHAN ERASLAN KEMALETTİN ERTAN YAZ GOOGLEDEN GİR.HAŞLİM KEKLİK YAZ GOOGLEDEN GİR.KOMANDO KEMAL KADİR ÖZBEK YAZ GOOGLEDEN GİR.KOMANDO KEMAL YAZ NTV İZLE ALTINDAKİ YORUMLARI İZLE.KOMANDO KEMAL ZAHİDE MUTLU YAZ GOOGLEDN GİR.TANAY ONURSAL YAZ GOOGLEDEN GİR.HAŞİM KEKLİK YOLSUZL...
06 Aralık 2013 Cuma 04:04
İNSANI YAŞATKİ DEVLET YAŞASIN !
 // KEMALETTİN ERTAN
DİYORSUN İŞTE AK PARTİLİ KOMANDO KEMALİDE ERGENOKONCU ELEKTRİK HIRSIZLARINI AÇIKLADI DİYE TUMARHANEYE İKTİDARIN DÖNEMİNDE KAPATILIYOR.İKTİDARIN DÖNEMİNDE 06.05.2003 TE VE 11.03.2008 YILINDA 2 SEFER FİŞLENİYOR,SEÇME VE SEÇİLME HÜRRİYETİM ELİMDEN ALINDI.NEDEN ?AMCASIDA ELEKTRİK HIRSIZI OLAN SÖZDE NURCU ÖZDE ERGENOKNCU OLAN DSPLİ CİNSEL TACİZCİ SAPIK ESKİ BAŞSAVCI BİLAL GÜNDÜZLE İŞBİRLİĞİ YAPAN DEFÇİ VE KÖÇEK MUSTAFANIN OĞLU ERDOĞAN ÖZEĞENDİR.AK PARTİLİ MERHUM HAFIZ İMAM OĞLUNA SAVAŞ AÇTI.NEDEN ?...
06 Aralık 2013 Cuma 03:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler