YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte AK Parti'nin oy tahmini
Referandum git gide yaklaşırken hem arartırma şirketleri araştırma sonuçlarını hem de partiler bekledikleri oy oranlarını açıklıyor... TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut da bekledikleri oy oranını açıkladı
İşte AK Parti'nin oy tahmini
28 Ağustos 2010 / 15:53 Güncelleme: 28 Ağustos 2010 / 15:56

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, ''12 Eylül akşamı Tekirdağ'da yüzde 51, Türkiye'de ise yüzde 65 oranında evet oyu alacağız'' dedi.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı'nın halk oylaması ilgili bilgi vermek amacıyla esnaf ziyaretlerine katılan Akbulut, Peştamalcı Caddesi'nde, Tekirdağ'da referandum gezilerini sürdürdüklerini belirtti.

Yarım saatte 30 esnafı ziyaret ettiğini ve hepsinin kendisini çok iyi karşıladığını anlatan Akbulut, 30 esnaftan bir ya da ikisinin  halk oylamasında hayır oyu kullanacağını söylediğini aktardı.

Akbulut, şöyle konuştu:

''Bizim görevimiz halkımızı aydınlatmaya devam etmek. Biz inşallah 12 Eylül akşamı Tekirdağ'da yüzde 51'de, Türkiye'de ise yüzde 65 oranında evet oyu alacağız. Bu bir milli dava, bir devlet davası, 72 milyonun davasıdır. AK Parti veya parti davası değil, siyaset hiç değil. Bu bir milli görevdir. Türkiye'nin gelecek yıllarını garanti altına alan, istikrarı ön plana alan bir anayasa değişikliği yapıyoruz.'' (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler