YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte AK Parti'nin listesi
İşte AK Parti'nin listesi
11 Nisan 2011 17:39
AK Parti'nin 12 Haziran milletvekili genel seçimi aday listesi açıklandı.

Yüksek Seçim Kuruluna gönderilen listede, milletvekili adayları, aday gösterilen illeri ve meslekleri şöyle:

Adana

1- Ömer Çelik, Siyaset bilimci
2- Mehmet Necati Çetinkaya, Vali
3- Necdet Ünüvar, Tıp Doktoru
4- Fatoş Gürkan, Avukat
5- Ali Küçükaydın, Mülki idare amiri
6- Mehmet Şükrü Erdinç, Avukat
7- Fatma Güldemet Sarı, Yüksek mimar
8- Ali Çaldır, Avukat
9- Talat Ulussever, Ekonomist
10- Tamer Dağlı, Bankacı
11- Ali Yüzükcü, İşadamı
12- Neslihan İpek Kobaner, Sınıf öğretmeni
13- Mustafa Özkozanoğlu, Avukat
14- Ebubekir Akdeniz, Ziraat mühendisi

Adıyaman

1- Ahmet Aydın, Avukat
2- Mehmet Metiner, Gazeteci-yazar-öğretim görevlisi
3- Muhammed Murtaza Yetiş, Doktor
4- Mehmet Erdoğan, Veteriner hekim
5- Şevket Gürsoy, İşletmeci

Afyonkarahisar

1- Veysel Eroğlu, Öğretim üyesi
2- Sait Açba, Öğretim üyesi
3- Halil Ürün, Serbest avukat
4- Ali Özkaya, Avukat
5- Ahmet Koca, Eğitimci işadamı

Ağrı

1- Mehmet Kerim Yıldız, Göz hastalıkları uzmanı
2- Ekrem Çelebi,Adalet Bakanlığıbakanlık müşaviri
3- Fatma Salman Kotan, Sanayici, mali müşavir
4- Mehmet Şerif Kösen, Maden muhendisi

Aksaray

1- Ali Rıza Alaboyun, Maden yüksek mühendisi
2- Ruhi Açıkgöz, Makine mühendisi, planlama uzmanı ekonomist
3- İlknur İnceöz, Avukat

Amasya

1- Mehmet Naci Bostancı, Öğretim üyesi
2- Avni Erdemir, Ögretim üyesi
3- Hasan Ali Cesur, Elektronik mühendis

Ankara-1

1- Ali Babacan, Endüstri mühendisi, işletmeci
2- Bülent Gedikli, Ekonomist, maliye eski baş müfettişi, yeminli mali müşavir
3- Reha Denemeç, Ekonomist
4- Tülay Selamoğlu, Mimar
5- Nazmi Haluk Özdalga, İnşaat yüksek mühendisi
6- Yalçın Akdoğan, Siyaset bilimi Doç.Dr.
7- Fatih Şahin, Avukat
8- Ülker Güzel, Ekonomist
9- Ercan Kınacı, Avukat
10- Alaaddin Varol, Avukat
11- Nihan Turna Sakaltaş, Avukat
12- Ahmet Sinan Poyraz, İnşaat yatırım
13- Rıza Gezer, İş adamı
14- Faik Güngör, Sanayici
15- Ümit Altuntaş, Uluslararası ilişkiler uzmanı
16- Yasin Bölükbaşı, Ekonomist

Ankara-2

1- Cemil çiçek, Avukat
2- Haluk İpek, Avukat
3- Salih Kapusuz, İşletmeci
4- Nurdan Şanlı, İşletme, marka patent ve kalite yönetim sistemi danışmanı
5- Ahmet İyimaya, Arastırmacı hukukcu
6- Cevdet Erdöl, Tıp doktoralı öğretim üyesi
7- Zelkif Kazdal, Avukat
8- Emrullah İşler, Öğretim üyesi
9- Seyit Sertçelik, Ögretim üyesi--profesör
10- Orhan Yegin, İktisatçı
11- Nazlı Ergül, Avukat-hukuk müşaviri
12- Cihan Ankara, İş adamı
13- Hüseyin Aydin, Avukat
14- Çiğdem Orhan Sarıkaya, Avukat
15- Murat Araç, Avukat

Antalya

1- Mehmet Vecdi Gönül, Mülki idare amiri
2- Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı
3- Menderes Mehmet Tevfik Türel, Gazeteci
4- Sadık Badak, Yönetici-işadamı
5- Hüseyin Samani, Ziraat mühendisi
6- Gökçen Özdoğan Enç, Halkla ilişkiler uzmanı
7- Abdurrahman Arıcı, Radyoloji uzmanı
8- Veysel Dalmaz, Mülki idare amiri
9- Osman Akman, Doktor
10- Abdullah Cengiz, Elektrik eletronik mühendisi
11- Ahmet Şahin, İnşaat yüksek mühendisi doktor
12- İbrahim Türkiş, Yeminli mali muşavir
13- Gülderen Gültekin, Öğretmen
14- Hakkı Beşkazalı, Avukat

Ardahan

1- Orhan Atalay, Profesör Doktor
2- Orhan Gökdemir, İş adamı

Artvin

1- İsrafil Kışla, Yönetici
2- Mehmet Kocatepe, Üst düzey yönetici

Aydın

1- Mehmet Erdem, Elektrik mühendisi
2- Semiha Öyüş, Avukat
3- Ali Gültekin Kılınç, Ekonomist- sanayici
4- Mustafa Savaş, Bankacı
5- Sebahattin Akkın, Serbest
6- Abdurrahman Öz, Avukat
7- Ufuk Keçeci, Avukat

Balıkesir

1- Ahmet Edip Uğur, Kimya mühendisi
2- Mehmet Cemal Öztaylan, İktisatçı
3- Tülay Babuşcu, Eczacı
4- Ali Aydınlıoğlu, Öğretmen
5- Mehmet Akif Okur, Emekli eğitimci
6- Emin Mehmet Karatan, Özel sektör - sanayi müteahhitliği
7- Ekrem Yavaş, Öğretmen
8- Hilal Demirözer, Sigortacı

Bartın

1- Yılmaz Tunç, Avukat
2- Seyfettin Kalay, Uzman doktor başhekim

Batman

1- Mehmet Şimşek, Ekonomist
2- Ziver Özdemir, Elektirik muhendisliği
3- Ayhan İsen, İnşaat mühendisi
4- Mustafa Demir, İktisatçı

Bayburt

1- Bünyamin Özbek, Ziraat mühendisi

Bilecik

1- Fahrettin Poyraz, Denetçi
2- Halil Eldemir, İnşaat mühendisi

Bingöl

1- Cevdet Yılmaz, Bürokrat
2- Eşref Taş, Öğretim üyesi, kimyager
3- Şahin Bingöl, Kamu yöneticisi

Bitlis

1- Vedat Demiröz, Yeminli mali müşavir
2- Vahit Kiler, İş adamı
3- Mehmet Zeki Peker, İnşaat müteahhit

Bolu

1- Ali Ercoşkun, Bilgisayar programcılığı
2- Fehmi Küpçü, Avukat
3- Fatih Metin, Avukat

Burdur

1- Bayram Özçelik, Diş hekimi
2- Hasan Hami Yıldırım, Şehir plancısı
3- Mehmet Tuğrul, Sanayici

Bursa

1- Bülent Arınç, Avukat
2- Mustafa Öztürk, Elektronik ve haberleşme mühendisi
3- Hüseyin Şahin, İş adamı
4- Canan Candemir Çelik, Avukat
5- İsmet Su, Avukat
6- Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Avukat
7- Hakan Çavuşoğlu, Avukat
8- İsmail Aydın, Avukat
9- Tülin Erkal Kara, Filolog, çevirmen dil bilimci
10- Bedrettin Yıldırım, Eğitimci-yönetici
11- Önder Matlı, Sanayici iş adamı
12- Cafer Yıldız, Plastik sektörü
13- Cemile Yiğit, Reklam
14- Sadettin Cangül, Metalurji mühendisliği
15- Ali Ömeroğlu, Eczacı
16- Fahrettin Keskin, Eczacı
17- Ayşe Hacıoğlu, İngiliz dili ve edebiyatı
18- Mahmut Turunç, Beden eğitimi ve spor öğretmeni

Çanakkale

1- Mehmet Daniş, avukat
2- İsmail Kaşdemir, avukat
3- Sebahattin Güner, Hukukçu
4- Yeşim Karadağ, yönetici

Çankırı

1- İdris Şahin, avukat
2- Hüseyin Filiz, iş adamı

Çorum

1- Salim Uslu, Sendikacı
2- Cahit Bağcı, sosyolog
3- Murat Yıldırım, eğitimci-iş adamı
4- Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Uzman Ecz.

Denizli

1- Nihat Zeybekci, iş adamı
2- Mehmet Yüksel, ticaret gıda sektörü
3- Bilal Uçar, avukat
4- Nurcan Dalbudak, tekstil teknikeri
5- Cahit Özkan, avukat
6- Halil Pekdemir, iş adamı
7- Ayhan Soyfidan, ekonomist-iktisatçı

Diyarbakır

1- Mehmet Mehdi Eker, veteriner hekim
2- Mehmet Galip Ensarioğlu, inşaat müteahhit
3- Mine Lök Beyaz, mimar
4- Mehmet Süleyman Hamzaoğullar, doktor
5- Cuma İçten, ticaret
6- Oya Eronat, inşaat mühendisi
7- Mehmet Akın, öğretim üyesi
8- Muharrem Kurt, eğitmen
9- Fatma Öncü, insan kaynakları yön.
10- Mustafa Elgörmüş, iktisat
11- Eyüp Küçükçakmak, bilgisayar mühendisi

Düzce

1- İbrahim Korkmaz, makine mühendisi
2- Fevai Arslan, tüccar
3- Osman Çakır, eğitimci yönetici

Edirne

1- Mehmet Müezzinoğlu, doktor
2- Tuna Bekleviç, ekonomist
3- Fatma Aksal, ekonomist

Elazığ

1- Zülfü Demirbağ, İnş.müh.
2- Şuay Alpay, avukat
3- Faruk Septioğlu, ticaret
4- Sermin Balık, işletmeci
5- Metin Bulut, iş adamı

Erzincan

1- Sebahattin Karakelle, öğretmen
2- Burhan Çakır, serbest muhasebeci mali müşavir

Erzurum

1- Recep Akdağ, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı-öğrt.üyesi
2- Adnan Yılmaz, bürokrat
3- Fazilet Dağcı Çığlık, bilgisayar mühendisi
4- Cengiz Yavilioğlu, ekonomi finansman
5- Muhyettin Aksak, inşaat mühendisi
6- İbrahim Aydemir, mali müşavir

Eskişehir

1- Nabi Avcı, öğretim üyesi
2- Salih Koca, inşaat yüksek mühendisi
3- Ülker Can, eczacı
4- Cemal Çavdarlı, eğitimci
5- Ethem Kalın, veteriner hekim
6- Ayten Kızılsu, matematik öğretmeni

Gaziantep

1- Hüseyin Çelik, öğretim üyesi
2- Fatma Şahin, kimya mühendisi
3- Şamil Tayyar, gazetecilik
4- Abdullah Nejat Koçer, sanayici
5- Mehmet Sarı, sanayici ve iş adamı
6- Mehmet Erdoğan, iş adamı
7- Derya Bakbak, Y. mimar
8- İbrahim Halil Mazıcıoğlu, makine yüksek mühendisi
9- Ali Şahin, uluslararası ilişkiler uzmanı
10- Fikret Murat Tural, sınıf öğretmeni
11- Abdullah Tombul, Jeomorfolog
12- Adem Yücel, işletmeci

Giresun

1- Nurettin Canikli, iktisatçı gazeteci maliye baş müfettişi
2- Mehmet Geldi, harita mühendisi müteahhit
3- Adem Tatlı, veteriner hekim
4- Şengül Şahin, insan kaynakları yöneticisi

Gümüşhane

1- Kemalettin Aydın, doçent doktor
2- Feramuz Üstün, mali müşavir, bankacı

Hakkari

1- Mehmet Necip Zeydan, inşaat mühendisi
2- Kasım Demir, belediye başkanlığından emekli
3- Abdulmuttalip Özbek, inşaat teknikeri, fen müdürü

Hatay

1- Sadullah Ergin, avukat
2- Orhan Karasayar, ziraat mühendisi
3- Mehmet Öntürk, işletmeci
4- Adem Yeşildal, avukat
5- Hacı Bayram Türkoğlu, eczacı
6- Filiz Özçörekçi, iş kadını esnaf
7- Fevzi Şanverdi, mütercim tercüman
8- Mehmet Saruhan, öğretmen avukat
9- Abdülkerim Güven, avukat
10- Hür Emre Önal, uluslararası ilişkiler uzmanı

Iğdır

1- Yaşar Akkuş, sanayici
2- Nurettin Aras, serbest meslek

Isparta

1- Süreyya Sadi Bilgiç, ekonomist
2- Recep Özel, avukat
3- Suat Kolukırık, sosyolog
4- Pınar Taner Topsakal, pratisyen hekim

İSTANBUL-1

1. Recep Tayyip Erdoğan (İktisatçı)
2. Egemen Bağış (Üst düzey yönetici)
3. İdris Güllüce (Yüksek inşaat mühendisi)
4. Erol Kaya (Serbest)
5. Mihrimah Belma Satır (Avukat)
6. Mustafa Ataş (Yönetici)
7. Muhammed Çetin (Öğretim görevlisi)
8. İsmet Uçma (Yazar)
9. Gürsoy Erol (Elektrik Mühendisi)
10. Alev Dedegil (Yönetici)
11. Mehmet Domaç (Eczacı)
12. Osman Boyraz (Harita yüksek mühendisi)
13. Oktay Saral (İnşaat mühendisi)
14. Metin Külünk (İnşaat mühendisi)
15. Ahmet Berat Çonkar(İşletmeci-yönetici-uluslararası ekonomi-siyaset)
16. Muhammet Bilal Macit (Siyaset bilimi)
17. Meltem Gürler Göksel (Psikolog-Reklamcı)
18. Numan Güzey (Avukat)
19. Alican Taşcı (Bankacı-Ekonomist)
20. Serkan Bayram (Avukat)
21. Fahri Yasin Şener (Tarihçi)
22. Bilal Topçu (İktisat)
23. Hakkı Şanlı (Makina mühendisi)
24. Derviş Yücel (Dil bilimci, eğitimci)
25. Ayşegül Esra Atik (Tasarım)
26. Faruk Bilal Şener (Kuyumculuk Yapı ve inşaat)
27. Mehmet Fatih Bulaç (Bankacı)
28. Erkan Hacısalihoğlu (İnşaat mühendisi)
29. Esra Hatipoğlu (Avukat)
30. Hayri Köse (Yönetici)

İSTANBUL-2

1. Nimet Çubukçu (Serbest Avukat)
2. Ayşe Nur Bahçekapılı (Avukat
3. Burhan Kuzu (Anayasa hukuku profesörü)
4. Ekrem Erdem (Emekli öğretmen)
5. Volkan Bozkır (Diplomat-Büyükelçi)
6. İbrahim Yiğit (Ziraat yüksek mühendisi)
7. Ahmet Kutalmış Türkeş (Ekonomist)
8. İsmail Safi (Siyaset bilimcisi)
9. Türkan Dağoğlu (Doktor)
10. Şirin Ünal (Emekli hava pilot tümgeneral)
11. Sevim Savaşer (Öğretim üyesi)
12. Hüseyin Bürge (Emekli öğretmen)
13. Osman Aşkın Bak (makina mühendisi işletmeci)
14. Ahmet Haldun Ertürk (Doktor)
15. Ahmet Baha Öğütken (Mali müşavir)
16. Ahmet Hamdi Çamlı (Ticaret)
17. Osman Köksal (Avukat)
18. Adem Ali Yılmaz (Bilgisayar mühendisi)
19. Üzeyir İlbak (Yönetici-şirket ortağı)
20. Emin Haberdar (Kimya mühendisi)
21. Ahmet Özel (Avukat)
22. Hüseyin Eroğlu (mali müşavir)
23. Ahmet Yıldız (İşletme yöneticiliği)
24. Seçil Sayın Elmas (Avukat)
25. Nadir Uzun (Turizm)
26. Erol Günay (İstatistikçi)
27. Ali Rıza Abdik (İç mimar)

İSTANBUL-3

1. Ömer Dinçer (Akademisyen)
2.Abdülkadir Aksu(İdareci)
3. Ünal Kacır (Makina mühendisi
4. Hakan Şükür (sporcu)
5. Halide İncekara (Yönetici)
6. Mustafa Şentop (Öğretim üyesi)
7. Feyzullah Kıyıklık (Eğitimci-avukat
8. Tülay Kaynarca (gazeteci)
9. Nureddin Nebati (iş adamı)
10. Mehmet Doğan Kubat (avukat)
11. Bülent Turan (hukukçu)
12. Mehmet Muş (Ekonomist)
13. Gülay Dalyan (Matematik mühendisliği)
14. Enver Yılmaz (hakim avukat)
15. Harun Karaca (Serbest muhasebeci)
16. Cemal Özdemir (İktisatçı)
17. Alpay Tarhan (Eğitimci)
18. Behiye Eker Albayrak (Avukat)
19. Sadık Danışman (doktor)
20. Emrah Kulaklı (Avukat)
21. Esra Deniz (Avukat)
22. Müzemmil Hevadpal (Profesyonel yönetici)
23. Abdullah Başcı (yönetici)
24. Hayati Güllük (Elektrik Mühendisi)
25. Necati Karagöz (İşletme)
26. İsa Gümüş (Serbet muhasebeci ve mali müşavir)
27. Yusuf İşler (Avukat)
28. Salih Çağdaş (Avukat)

İZMİR-1

1. Ertuğrul Günay (Hukukçu)
2. Mehmet Sayım Tekelioğlu (Makine mühendisi öğretim üyesi)
3. İlhan İşbilen (Sanayici)
4. İlknur Denizli (Gıda mühendisi)
5. Ali Aşlık (Avukat)
6. Rıfat Sait (İktisatçı)
7. Bilal Doğan (Eski vergi denetmeni)
8. Cemal Bekle (Turizm)
9. Tülin Bozkurt Hazar (İşletmeci-dilbilimci)
10. Harun Özdemir (Eğitimci, siyasi analist, danışman, tv yapımcısı)
11. Osman Sakman (İşletmeci, tüccar)
12. Maksut Karaosman (Avukat)
13. Doğan Bayram (Koordinatör)

İZMİR-2

1. Binali Yıldırım (Yüksek müh.)
2. Aydın Şengül (Şehir ve bölge planlama)
3. Erdal Kalkan (Avukat)
4. Nesrin Ulema (Eczacı)
5. Hamza Dağ (Avukat)
6. Bekir Pakdemirli (Yönetici)
7. Hasan Şahin (Çiftçi)
8. Müjde Özkumova (Kuaför)
9. Tolga Murat Balıkçı (Milli sporcu)
10. Uğur Türkan (İnşaat mühendisi)
11. Abdullah Tekbaş (Peyzaj mimarı)
12. Yeşim Demirali (Avukat)
13. Mehmet Kavuk (İşletme)

KAHRAMANMARAŞ

1. Mehmet Sağlam (Öğretim üyesi, profesör)
2. Nevzat Pakdil (Kamu yöneticisi)
3. Mahir Ünal (Akademisyen)
4. Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu (Uzman tıp doktoru)
5. Sevde Bayazıt Kaçar (Yapımcı)
6. Sıtkı Güvenç (Diş hekimi)
7. Hamit Bülent Eken (Eczacı)
8. İdris Tezcan (İnşaat yüksek mühendisi)

KARABÜK

1. Mehmet Ali Şahin (Avukat)
2. Osman Kahveci (Orman yüksek mühendisi)

KARAMAN

1. Lütfi Elvan (Ekonomist)
2. Mevlüt Akgün (Avukat)

KARS

1. Ahmet Arslan (Gemi inşa ve makine müh.)
2. Yunus Kılıç (Öğretim üyesi)
3. Suat Doğan (Avukat)

KASTAMONU

1. Hakkı Köylü (Avukat)
2. Mustafa Gökhan Gülşen (Eczacı)
3. Zafer Nalbantoğlu (Endüstri mühendisi)

KAYSERİ

1. Taner Yıldız (Elektrik elektronik mühendisi)
2. Sadık Yakut (Cumhuriyet savcısı)
3. Mustafa Elitaş (Sanayici)
4. Yaşar Karayel (Yönetici)
5. Pelin Gündeş Bakır (Deprem mühendisliği)
6. Ahmet Öksüzkaya (Serbest muhasebeci mali müşavir)
7. İsmail Tamer (Doktor)
8. Murat Cahid Cıngı (Avrupa birliği siyaset uzmanı)
9. Mehmet Adıgüzel (Sanayici)

KIRIKKALE

1.Beşir Atalay(Avukat)
2. Oğuz Kağan Köksal (Vali-emniyet genel müdürü)
3. Ramazan Can (Avukat-hukukçu)

KIRKLARELİ

1. Şenol Gürşan (Avukat)
2. Şaban Erden (İnşaat yüksek mühendisi)
3. Volkan Göç (Orman mühendisi)

KIRŞEHİR

1. Abdullah Çalışkan (İşletme)
2. Muzaffer Aslan (Avukat)

KİLİS

1. Fuat Karakuş (Uzman doktor)
2. Ahmet Salih Dal (İlahiyatçı)

KOCAELİ

1. Nihat Ergün (İktisatçı)
2. Fikri Işık (Eğitimci)
3. Azize Sibel Gönül (Mimar)
4. Muzaffer Baştopçu (Yüksek kimyager)
5. Zeki Aygün (Elektrik mühendisi)
6. İlyas Şeker (Harita kadastro yüksek mühendisi)
7. Mehmet Ali Okur (İşadamı)
8. Sami Çakır (Bankacı)
9. Ayşe Müge Olşen (Eczacı)
10. Serkan Seyhan (Öğretmen - kalite yönetim uzmanı)
11. Yalçın Coştur (Serbest muhasebeci mali müşavir)

KONYA

1.Ahmet Davutoğlu (Büyükelçi, öğretim görevlisi)
2. Kerim Özkul (Avukat, sanayici)
3. İlhan Yerlikaya (Öğretim üyesi)
4. Ayşe Türkmenoğlu (Avukat)
5. Cem Zorlu (Öğretim üyesi)
6. Hüseyin Üzülmez (İşadamı)
7. Mustafa Baloğlu (Genel cerrahi uzmanı)
8. Mustafa Kabakcı (İşadamı)
9. Gülay Samancı (Avukat)
10. Mustafa Akış (Avukat)
11. Harun Tüfekci (Avukat)
12. Abdullah Ağralı (Doktor)
13. Halil Etyemez (Eğitim müfettişi)
14. Rahim Türk (İktisatçı-tüccar)

KÜTAHYA

1. Soner Aksoy (mühendis)
2. Hasan Fehmi Kinay (iktisatçı işadamı)
3. İdris Bal (Öğretim üyesi profesör doktor)
4. Vural Kavuncu (Doktor)
5. Bediha Türkyılmaz (Enfeksiyon hastalıkları uzmanı)

MALATYA

1. Mahmut Mücahit Fındıklı (Elektrik mühendisi)
2. Mustafa Şahin (Özel öğretim kurumu işletmeciliği)
3. Öznur Çalık (Eczacı)
4. Hüseyin Cemal Akın (Avukat)
5. Ömer Faruk Öz (Milletvekili)
6. Şanal Tosun (Tıp doktoru)

MANİSA

1. Hüseyin Tanrıverdi (Eğitimci, sendikacı)
2. Recai Berber (Hesap uzmanı)
3. Uğur Aydemir (Mali müşavir)
4. Muzaffer Yurttaş (Genel cerrahi uzmanı)
5. Selçuk Özdağ (Öğretim üyesi)
6. Sait Han Bakşi (Makine mühendisi)
7. Abdurrahim Arslan (Makine mühendisi)
8. Mehmet Uçak (Öğretmen)
9. Murat Erbil (Ekonomi finansman-uluslararası ticaret)
10. Mustafa Irmak (Türkçe öğretmenliği)

MARDİN

1. Muammer Güler (Vali)
2. Gönül Bekin Şahkulubey (Eczaclılık)
3. Abdurrahim Akdağ (İnsan kaynakları yöneticisi)
4. Hikmet Bülent Gözü (İşletme-yönetici)
5. Edip Demirdağ (Mütahit)
6. Abdullah Düzgün (Avukat)

MERSİN

1. Mehmet Zafer Çağlayan (Makina mühendisi, sanayici)
2. Ahmet Tevfik Uzun (Eczacı)
3. Nebi Bozkurt (Öğretim üyesi)
4. Çiğdem Münevver Ökten (İngilizce öğretmeni)
5. Mustafa Sami Cüceloğlu (Veteriner hekim)
6. Mustafa Turan (Serbest muhasebeci ve mali müşavir)
7. Fatma Tansel Gürel (Diş hekimi)
8. Atilla Olçum (Sınıf öğretmeni)
9. Mustafa Sever (Ziraat mühendisi)
10. Abdullah Kuz (Tarih öğretmeni)
11. İlhan Kahraman (Sigortacı)

MUĞLA

1. Ali Boğa (Siyaset bilimci)
2. Yüksel Özden (Öğretim üyesi)
3. Hayati Nizamoğlu (Orman mühendisi)
4. Yeşim Avcı (Doktor)
5. Gültekin Akça (Avukat)
6. Mehmet Yavuz Demir (Emekli bakanlık müfettişi)

Muş

1- Faruk Işık Mülki İdare Amiri, Kaymakam, Vali Yardımcısı
2- Muzaffer Çakar, Kimyager
3- Mehmet Emin Şimşek, İnşaat Mühendisi
4- Melik Emre, Avukat

Nevşehir

1- Ahmet Erdal Feralan, Yüksek Makine Mühendisi
2- Murat Göktürk, Avukat
3- Ebu Bekir Gizligider, Serbest Avukat

Niğde

1- Alpaslan Kavaklıoğlu Mülki İdare, Genel İdare Yöneticilik
2- Ömer Selvi, Endüstri Mühendisi
3- Erdoğan Özegen, 22. Dönem Milletvekili

Ordu

1- İdris Naim Şahin, Kamu Yöneticisi
2- Mustafa Hamarat, Avukat
3- Fatih Han Ünal İnşaat, Yüksek Mühendisi
4- İhsan Şener, Kamu Yöneticisi
5- Harun Çakır, Yönetici
6- Mustafa Çaya, Mali Müşavir

Osmaniye

1- Suat Önal, Makine Yüksek Mühendisi, İktisatçı
2- Durdu Mehmet Kastal, Eğitimci
3- Mustafa Dayangaç, Telekomünikasyon-Elektrik
4- Abdulkadir Şahin, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı

Rize

1- Hayati Yazıcı, Avukat
2- Hasan Karal, Eğitimci
3- Nusret Bayraktar, Makina Mühendisi

Sakarya

1- Hasan Ali Çelik, Öğretim Üyesi
2- Ayhan Sefer Üstün, Avukat
3- Şaban Dişli, Ekonomi, İktisat, Banka
4- Ayşenur İslam, Öğretim Üyesi
5- Ali İhsan Yavuz, Avukat
6- Ziya Cevherli, Öğretmen
7- Ender Serbes, Altın, Döviz ve Pırlanta Ticareti

Samsun

1- Mustafa Demir, Mimar-Sanayici-Ser-Tic-İnş-Taah-
2- Suat Kılıç, Avukat
3- Cemal Yılmaz Demir, Eğitimci
4- Tülay Bakır, Profesör, Doktor, İç Hastalıkları Gastroenteroloji Uzmanı
5- Akif Çağatay Kılıç, Siyaset Bilimci
6- Ahmet Yeni, Bankacı
7- Kamuran Özden, Müstakil Daire Başkanı
8- Aslan Karanfil, Mülki İdare Amiri
9- Mehmet Taşan, Ziraat Yüksek Mühendisi

Siirt

1- Afif Demirkıran, Maden Yüksek Müh-
2- Osman Ören, Öğretmen
3- Bayram Kızılay ,Öğretmen

Sinop

1- Mehmet Ersoy, Vali
2- İbrahim Felek, İşletmeci

Sivas

1- İsmet Yılmaz, Hukukçu
2- Mesude Nursuna Memecan, Yayıncı
3- Hilmi Bilgin, Avukat
4- Ali Turan, Dış Ticaret
5- Adem Yıldırım, Hukukçu

Şanlıurfa

1- Faruk Çelik, Eğitimci
2- Seyit Eyyüpoğlu, Çiftçi
3- Mehmet Kasım Gülpınar, Kamu Görevlisi
4- Mehmet Akyürek, İş adamı
5- Zeynep Armağan Uslu, Öğretim Üyesi
6- Halil Özcan, Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor
7- Mahmut Kaçar, Çevre Mühendisi
8- Abdulkadir Emin Önen, Üst Düzey Yönetici
9- Yahya Akman, Avukat
10- Abdulkerim Gök, Öğretim Üyesi
11- Bekir Eren, Avukat
12- Zeynep Müjde Sakar, İşletmeci

Şırnak

1- Mehmet Emin Dindar, Doktor
2- Mehmet Tatar, İş Adamı
3- Nazan Birlik, Avukat
4- İbrahim Baykal Tüccar, Çiftçi

Tekirdağ

1- Tevfik Ziyaeddin Akbulut, Emekli Vali
2- Özlem Yemişçi, Sigortacı
3- Sait Yazı, Makina Mühendisi
4- Mestan Özcan, Ziraat Mühendisi- İşletmeci
5- Mustafa Yel, Vali Yardımcısı-Mülki İdare Amiri
6- Hakan Şık, Kamu Yönetimi

Tokat

1- Zeyid Aslan, Avukat
2- Şükrü Ayalan, Psikiyatr
3- Dilek Yüksel, İktisatçı
4- Celil Göçer, Tıp Doktoru
5- Cüneyt Aldemir, Diş Hekimi

Trabzon

1- Faruk Nafız Özak, İnşaat Yüksek Mühendisi
2- Erdoğan Bayraktar, İnşaat Yüksek Mühendisi
3- Aydın Bıyıklıoğlu, Makine Yüksek Mühendisi
4- Safiye Seymenoğlu, Mimar
5- Yunus Karabela, Uzman Doktor
6- Salih Cora, Avukat

Tunceli

1- Cihan Açıkgöz, İktisatçı
2- Bedri Aşam, İşletme Fakültesi

Uşak

1- İsmail Güneş, Doktor Kulak Burun Boğaz Uzmanı
2- Mehmet Altay, Avukat
3- Hazim Sesli, İşadamı

Van

1- Burhan Kayatürk, Elektrik Mühendisi
2- Fatih Çiftçi, Cumhuriyet Savcısı
3- Mustafa Bilici, Serbest Muhasebeci
4- Gülşen Orhan, Arkeolog
5- Zahir Soğanda, Avukat
6- Abdulahat Arvas, Sanayici İş Adamı
7- Necat Görentaş, Öğretim Üyesi
8- Hasan Karadaş, Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliği

Yalova

1- Temel Coşkun, Emekli Bürokrat
2- Mustafa Pehlivan, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Yozgat

1- Bekir Bozdağ, Serbest Avukat
2- Ertuğrul Soysal, Uzman Hekim
3- Yusuf Başer, Avukat
4- Abdulkadir Akgül, Ticaret

Zonguldak

1- Köksal Toptan, Hukukçu
2- Ercan Candan, Öğretim Üyesi
3- Özcan Ulupınar, Devrek Belediye Başkanı
4- Hüseyin Yılmaz, Öğretim Görevlisi
5- Polat Türkmen, Maden Mühendisi

 

CHP'NİN ADAY LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

MHP'NİN ADAY LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

SİTEM
 // M GÜÇLÜ
MRB SAMİ GÜÇLÜ NÜN ADAY YAPILMADIĞI YERDE BEN YOKUM AKP KURUCU PROFESER BİR İNSANI ADAY GÖSTERME ......
11 Nisan 2011 23:14
Hiç değilse2
 // Erdoğan
Aks taktirde parti başkanalarının seçtiği adaylar millete resmen dayatılmış olur. Parti başkanları da işlerine gelmeyeni elleriyle elerler, sorun biter onlara göre. Ama milletin tercihi nerede? Hiçbir yerde bu yöntem yanlıştır. Bir bölgede bir partiden seçilecek vekil sayısının en az 2-3 katı aday seçime girmeli millet de bunları kendi tercihleri doğrultusunda değerlendirip seçebilmelidir. Şimdi millet adına parti başkanları elemeyi yapıyor. Peki ama neye göre e...
11 Nisan 2011 18:29
Hiç değilse!
 // Erdogan
Bari milletin karşısına evet ben bu partiye oy veriyorum ama listedeki şu milletvekilini daha ugun buluyorum diye tercihg etme hakkı olmalıdır. Öyle kafadan 1.sıralara veya üst sıralara gelenlere partinin oyu nedeniyle seçilme şansı tanınmasını doğru bulmuyorum. Her parti de böyle olması gerekir. Partinin sunduğu adaylardan birisine oy veren vatandaşın o adayımeclise göndermesi ve buna göre de seçilecek listedeki adaylarında oradan çıkarılacak vekil sayısının 2-...
11 Nisan 2011 18:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler