YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Ahmet Davutoğlu’nun ‘Cilvekuş’u
İşte Ahmet Davutoğlu’nun ‘Cilvekuş’u
23 Ağustos 2014 20:01
Başbakan seçilen Ahmet Davutoğlu'nun 9 yaşındaki kızı Hacer Büke Davutoğlu babasını anlattı.

Seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Başbakanlık için aday gösterilen Ahmet Davutoğlu için sürpriz bir belgesel yayınlandı. Belgeselde, Bakan Davutoğlu'nun 14 yaşındaki küçük kızı Hacer Büke'nin konuşması izleyenleri duygulandırdı.

Henüz 9 yaşındayken Başbakan Erdoğan’a bir mektup yazıp “Lütfen babamı işten kovun” diye ricada bulunan Hacer Büke Davutoğlu babasını şöyle anlattı:

“Babam, bildiğiniz üzere çok yoğun bir insan ama hiçbir zaman bizi, iki eli kanda olsa bile bırakmamış bir insandır. Yurt dışına gittiğinde bile, önemli bir gün olsun, her zaman arar. Mesela toplantıdadır, toplantıdan çıkar arar. Hiçbir zaman bizi unutmaz. Normal bir baba çocuğuna nasıl davranıyorsa babam bu kadar yoğun olmasına rağmen iki katı bize öyle davranıyor. Bazen bizde üzülüyoruz tabi, yanımızda olmamasına. Emin olun bunu hissettirmiyor. Bir saat bile görüşsek, bizi alıyor sarılıyor, gözlerimizin içine bakması yetiyor. Öpmesi çok farklı bir baba. Çok seviyorum onu. Bizim ailede bir gelenek var. Babamın başlattığı bir gelenek. Her çocuğuna her torununa bir isim takmıştır. Sonu her zaman kuşla biter. Benim ismim de Cilvekuş. O yüzden bana en çok kullandığı ad Cilvekuş.”

buke.jpg

Sare Davutoğlu da eşini anlattı

Sare Davutoğlu eşi Ahmet Davutoğlu’nun kendileri için her şeyin en iyisini istediğini belirterek, “Çok küçük zamanları bile bizimle geçirmek için çok özel ayarlamalar yapar. Bizim dört evladımız var. İkisi büyük, ikisinin yaşları daha küçük. Bu küçük evlatlarımız biraz bu süreçte büyüdüler. Onların çocuklukları, ilkokul yıllarından itibaren Ahmet Bey, bu yoğunluğun içerisinde oldu. Çok sorumluluk sahibi bir insan olduğu için, her zaman çok yoğundu hep çok çalışan bir insandı ama daha çok yanımızdaydı. Onun için iki küçük evladımız, oğlumuz ve kızımız biraz babalarıyla çok yoğun olamadan büyüdüler. Onun için zaman zaman onlar sitem ediyorlar” dedi.

Davutoğlu'na sürpriz

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Bahçelievler sakini aynı zamanda okul arkadaşı Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu iki ay önce ilçede düzenlenen bir sertifika törenine davet etti. Eşi Sare Davutoğlu’yla birlikte törene katılan Davutoğlu için Bahçelievler Genç Gelişim Akademisi sürpriz bir belgesel yayınladı. Çocukluk günlerine ait fotoğrafların da yer aldığı belgeseli gözyaşları içinde izleyen Davutoğlu, “Benim için hazırlanan Kur’an kursu hocamdan lise arkadaşıma kadar bana emek veren pek çok değerli dostumu, 15-20 dakikalık sürede bu denli güzel toparlayıp taktim ettiğiniz için teşekkür ederim” dedi.

                         25656018.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler