YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte açığa alınan memur sayısı...
İşte açığa alınan memur sayısı...
20 Ağustos 2016 15:50
Bakan Soylu, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından 84 bin kamu personelin açığa alındığını söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu,  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası yürütülen  soruşturmalarda 84 bin kamu personelinin açığa alındığını, 8 bin civarında  personelin de memuriyetten çıkartıldığını belirterek, "FETÖ ile bir yakınlığının,  irtibatının değerlendirilmediği kişiler, görevlerine iade edilecekler." dedi.

ÇALIŞANLAR İNCELEMEYE ALINDI

Bakan Soylu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i  makamında ziyaret etti. Soylu, burada yaptığı konuşmada, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki  darbe girişiminden sonra kamu çalışanlarının da incelemeye alındığını bildirdi.

84 BİN KAMU PERSONELİ AÇIĞA ALINDI

İnceleme ve soruşturmalar doğrultusunda açığa alınan kamu personeli  ile ilgili bilgi veren Soylu, "Kamuda çalışan, çeşitli görevler yapan yaklaşık 84  bin kamu personeli açığa alındı bu soruşturmalar çerçevesinde. Kanun Hükmünde  Kararname'nin ortaya koyduğu talimatlar, düzenlemeler doğrultusunda 8 bin  civarında da memuriyetten çıkarma söz konusu. Buradaki usul açık." diye konuştu.

Soylu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca açığa alma işlemi  yapıldığına işaret ederek, örgütle bağlantısı olduğu tespit edilen kamu  personelinin devlet memuriyetinden de çıkarılacağını söyledi.

Bu konuda çok titiz bir çalışma yürütüldüğünü vurgulayan Soylu,  "Arkadaşlarımız hem titiz bir çalışma yapıyor, hem derinlemesine bir araştırma  yapıyor, hem dinleyebildikleri kadar insanı dinliyor hem de kendini ifade etmek  isteyen insanları da dinliyorlar." şeklinde konuştu.

İRTİBATI OLMAYAN KİŞİLER GÖREVLERİNE GERİ DÖNECEK

Bakan Soylu, araştırmalar sonucu FETÖ ile ilişkisi olmayan  çalışanların görevlerine iade edileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"FETÖ ile bir yakınlığının, irtibatının değerlendirilmediği kişiler,  görevlerine iade edilecekler. Şu anda iade ettiklerimiz var zaten. Kendi  bakanlığımızda iade ettiklerimiz var. Her açığa alınan ve kendi üzerinde böyle  bir değerlendirme yapılan kişilerin kamu ile ilişkisi kesilecek değildir. Biz, bu  ülkeye, bu devlete ihanet edenlerin peşindeyiz, peşinde olmaya da devam edeceğiz.  Adaletten ayrılmayacağız ama milletimize olan sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.  Bu ülkenin özgürlüğüne kast etmeye çalışanlarla iş birliği yapanları, kamuda  bunların bayraklarını sallayanları bizden kimse kamuda bırakmasını beklemesin.  Bunlarla irtibatı olmayanların da ayrılması da bizim hem vicdan hem devlet  sorumluluğumuz hem de millet sorumluluğumuz anlayışındadır. Burada çok netiz.  Gece sabahlara kadar süren çalışmalarımız oluyor."

Bakan Soylu, konuşmasının ardından Sekmen ve beraberindekiler ile bir  süre sohbet etti. Soylu, ziyaret öncesi de belediyenin şeref defterini imzaladı.

cadı avı
 // Ferit AKÇAY
ALLAH Fetoya ve bu ortamı.
görüpte fetonun peşinden gidenlere nalet etsin.sokağın nabzına bakılırsa millet huzursuz .boynu kalın kişilere dokunulmuyor garibanlara dokunuluyor.bunun sonu iyi görünmüyor.fetoyu büyüten siyasilerede dokunulsun.bu millet aptal deyil.bir kaç oy için türkiyeyi iç savaşın eşiğine getirdiler....
20 Ağustos 2016 16:24
pasaport
 // kerim
beni dün pasaportun iptal deyip kapikule sınır kapısından geri döndürenlere yaziklar olsun. gbt temiz, problem gozukmuyor ama pasaport iptal. hakkim haram olsun.
ayrica fetoculari ben mi işe yerlestirdim....
20 Ağustos 2016 16:04
 // ali
gerçekten sayın cumhurbaskaninin izinde gitmek ak partili olmak suç mu oldu,bugüne kadar hayatından feto köpeklerinin kitaplarını kitapligina koymayan,hayatında feto örgütü dersanesine,yurduna gitmeyen,hiç bir zaman gazetesine,dergisine abone olmayan,bank asya ya vakıflarına tek bir kuruş yardım yapmayan,hakkında hiç bir delil suç,suçlama dahi olmayan bir insan nasıl kamuda ihraç ediliyor,yorum sizin arkadaşlar,sucsuz olan bir insanın ahi hiç bir zaman yerde kalmaz...
20 Ağustos 2016 15:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler