YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Abdullah Gül'ün kongre mesajı
İşte Abdullah Gül'ün kongre mesajı
12 Eylül 2015 14:24
AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresine katılmayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül mesaj gönderdi.

AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresine, 29 ülkeden 300'e yakın davetli katıldı.

Kongrede, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül mesaj gönderdiği mesaj da okundu. 

Kongrenin ülke ve demokrasi için hayırlı olmasını dileyerek mesajına başlayan Gül, AK Parti'nin iktidara gelmesiyle Türkiye'nin özgürlükler, insan hakları ve hukuk devleti ilkeleri temelinde dönüştüğünü kaydetti.

KARDEŞ ÜLKELERE İLHAM KAYNAĞI OLDUK

Demokrasi, adalet ve kalkınma hedefleri doğrultusunda kapsamlı bir reform hareketiyle ülke tarihinin değiştiğini ifade eden Gül, kardeş ülkelere ilham kaynağı olunduğunu, girilen tüm seçimlerden başarıyla çıkıldığını belirtti. Gül, mesajında, şu ifadeleri kullandı:

"ORTAK AKILLA HAREKET EDİN"

"Bugün ülkemiz yine zor bir dönemden geçmektedir. Yiğit vatan evlatlarımız hain terör saldırılarında şehit düşerken, bölgemizde ve ötesinde yaşanan insani, siyasi ve ekonomik sıkıntıların yakıcı etkileriyle karşı karşıyayız. İnanıyorum ki bu olumsuz şartlar karşısında AK Parti, kuruluşundaki kimliğinden ve ideallerinden kopmadan, hak ve hukuktan uzaklaşmadan, erdem ve refah temelinde, ortak akılda hareket ederek milletimizin sorunlarının çözümü olmaya devam edecektir.

Bu hareketin kurucularından, sevdalılarından ve hizmetkarlarından biri olarak partimizin ilk başbakanı, dışişleri bakanı ve ilk cumhurbaşkanı olma onurunu yaşamış bir gönüldaşınız olarak AK Parti 5. Olağan Kongresi'ne başarılar diliyor, teşkilatımızın her bir mensubunu tek tek tebrik ediyorum."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler