YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte 28 Şubat mali bilançosu
İşte 28 Şubat mali bilançosu
02 Mart 2012 16:14
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, Post Modern Darbe soygununu kalem kalem açıkladı. Gedikli'nin ortaya koyduğu mali tablo dehşet.

AK Partili Bülent Gedikli yakın tarihle ilgili ezberleri bozacak.

“Faiz lobileri irtica maskesi ile Türkiye’yi soydular!”

“28 şubat sürecinin başlı başına bir ekonomik operasyon olduğunu belirten Bülent Gedikli: 

“Her ne kadar hükümete karşı yapılmış bir darbe şeklinde gözüküyorsa da aslında kapsamlı bir operasyondu ve adeta bütün topluma yapılan bir darbeydi. Faiz lobileri irtica maskesi ile Türkiye’yi soydular.” dedi ve 28 Şubat’ın bilançosunu madde madde açıkladı:

“Milli gelirdeki azalmanın maliyeti 93.3 milyar dolar.

  Bütçe yolu ile ödenen faizin maliyeti 45.9 milyar dolar.

  Banka kredi faizlerindeki artışların maliyeti 37.2 milyar dolar.

  İç borç stokundaki artış 41.4 milyar dolar.

  Dış borç stokundaki artış 27.2 milyar dolar.

  Hortumlanan bankaların maliyeti 46 milyar dolar.”

“İşte 28 Şubat ile yapılan ‘Toplum Mühendisliği’nin maliyeti. 28 Şubat sürecinin maliyeti terörün maliyetine denk. Kişi başına düşen maliyet 2002 yılı itibariyle 4.157 dolardır. 2011 yılında vergi gelirleri 149 milyar dolar; yani 2 yıllık vergi gelirimize denktir.”

“Sen neyin ürünüsün?”

Gedikli, CHP’lilerin ‘AK Parti 28 Şubat’ın bir ürünüdür’ yönündeki iddialarını sert sözlerle yanıtladı. “Kılıçdaroğlu bir kasetin ürünüdür!” diye konuştu. Gedikli’nin açıklamaları özetle şöyle:

“Saray içi bir darbenin mahsulüsün!”

“AK Parti iktidara 28 Şubat’a rağmen geldi. 28 Şubat’ın ürünü olması mümkün değil. Çünkü 28 Şubat’tan sonra sadece siyasi mevtalar vardı. 28 Şubat’ın sonucu bazı siyasi mevtaların olması. Biz öyle bir şeyin sonucunda geldiysek, neden AK Parti’yi kapatmaya kalktılar? Bir şey daha söyleyeyim. Sayın Kılıçdaroğlu sen neyin ürünüsün? Bir kasetin ürünüsün. Saray içi bir darbenin mahsulüsün. Sen önce kendin bir aynaya bak.”

“CHP’nin ontolojik sorunları var!”

“CHP’nin bu manada önemli sorunları var. Ontolojik, epistemolojik, etik sorunları var. Gidip Dersim’de bile kimliklerini arayamıyorlar. Arşivleri de açtık. Hala bir çalışma yapan var mı yok mu bilmiyorum”

“CHP tüzüğü yenilerken AK Parti’yi model aldı!”

“Yeni CHP diyorlar da yeni ne var? Eskiden farklı ne ortaya kondu? Yavaş yavaş bir şeyler yapıyorlar haklarını da yemeyelim. Tüzüğü yenilediler, gerçi onu yaparken de bizi model olarak aldılar. Bir de parti hesapları ile ilgili açıklamalar yapsalar iyi olur. CHP’nin hesaplarını hala öğrenemedik.”

“TÜSİAD mesleki ve teknik eğitim konusunda bugüne kadar ne yaptı?”

“TÜSİAD’a görüş beyan ettiği için kızmıyoruz. Siz mesleki ve teknik eğitim konusunda bugüne kadar ne yaptınız? 28 Şubat’ta bu kararlar alınırken hangi görüşleri ortaya koydunuz? Mesela 8 yıllık kesintisiz mecbur eğitimden yana neden tavır aldınız? Bunun mesleki ve teknik eğitimi ne şekilde etkileyeceğine dair hiçbir görüşünüz yok muydu? Bunlar olduktan sonra mesleki eleman yetersizliğinden neden şikâyet ettiniz o zaman? Biz onların bu tarz görüşleri açıklamasını bekleriz. Fakat onlar hala olaya ideolojik bir kalıp içerisinde bakıyorlar.”

Gedikli’den TÜSİAD’a tavsiye: “Türkiye’ye içeriden bakın!”

Başbakan’ın TÜSİAD’a sert tepki göstermesi ile ilgili de ‘TÜSİAD cevabını hak etti!” diye konuşan Gedikli:

“Türkiye’nin kat ettiği mesafeden haberleri yok. TÜSİAD’a tavsiyem şu: Türkiye’ye dışarının gözüyle bakmayın, Türkiye’ye içeriden bakmak lazım. Dışarıyı Türkiye’den takip edin!”

CHP ve darbecilik
 // İn-ön-ü
Tarihi darbeler ve kirli oyunlarla dolu bir parti düşünün bunu bu parti yaptı diyebilir miyiz? Hayır. Elbette içini dolduran insanlar yaptı. Dolayısıyla ismi de hep kötü anıldı partinin. Bundan sonra da değişemez. Bu yönetime iyi denilse bile sonra gelen diğerlerinin yaptıklarını bir kalemde çizer atar. Dün dündür bugün bugün derler. Kısaca bunlara bu güruha milletin hiçbir güveni yok olamaz da! Yaptıkları yapacaklarının teminatı da ondan elbette! Anlayana......
02 Mart 2012 20:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler