YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte 17 - 25 Aralık darbe girişiminin ilk görüntüleri
17 Aralık darbe girişimiyle hükümeti devirmeye kalkan Paralel Yapı'nın Emniyet'ten evrakları nasıl kaçırdığı kare kare tespit edildi.
İşte 17 - 25 Aralık  darbe girişiminin ilk görüntüleri
06 Şubat 2015 / 08:09 Güncelleme: 06 Şubat 2015 / 08:09

17 Aralık darbe girişimiyle hükümeti devirmeye kalkan Paralel Yapı'nın Emniyet'ten evrakları nasıl kaçırdığı kare kare tespit edildi.

Birçok dosya ve belgenin yerinde olmadığını belirleyen yeni atanan polislerin ele geçirdiği ve soruşturma dosyasına giren kamera görüntülerine göre paralel polisler, 18 ve 23 Aralık tarihleri arasında evrakları çuval, valiz ve kolilere doldurarak şubeden kaçırmışlar.

21062_6854_05022015213859.jpg

Akşam'’ın ulaştığı kamera kayıtlarında emniyetin kasasında olması gereken resmi evrakları Mali Şube'deki Paralel Yapı yangından mal kaçırır gibi taşıyorlar.

Yine darbe girişiminin mimarı dönemin Başsavcıvekili Zekeriya Öz'ün Mali Şube Müdürlüğü’'ne baskının da görüntüleri ortaya çıktı.

Soruşturma dosyasına giren kamera kayıtlarında gün gün saat saat evrakların kaçırılma anı var.

foto-090.jpg

Zekeriya Öz Şube'yi basıyor

20 Aralık 2013. Saat 10.55 Paralel polislerin hazırladığı usülsüz fezleke yeni polisler tarafından 'incelemeden imzalamayız' denilince Zekeriya Öz Mali Şube'yi basıyor. Öz, önce şube müdürünün odasına giriyor. Burada kimseyi bulamayan Öz, müdür yardımcısının odasının kapısını itip içeri giriyor. 

Ardından Paralel Başkomiser M.A.Ü. ve Komiser Yardımcısı H.K. savcının bulunduğu odaya giriyor. Saat 11.02'de Zekeriya Öz, M.A.Ü. ve H.K. nezaretinde odadan çıkıp şubeden ayrılıyor.

zek.jpg

AKŞAM

 

evet zekeriye öz..hala
 // atiker
divitler atıp hem millete hem devleti yönetenlere hakaret etmeye devam ediyor salına salına geziyor dünki divitlerinde devleti yönetenlere ve onlara sahip çıkanları köpeklikle itham ediyordu bizde millet olarak diyoruzki bu tasmasız azılı köpeği devleti yönetenler ne zaman içeri alaçaklar aşısını yapıb silivriye tıkacaklar el insaf yapmadığı zulüm kalmamış bir mahlukun çüretkarlığına bak ey devleti yönetenler adil hukuk nerdesiniz......
06 Şubat 2015 Cuma 11:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler