YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbullulara müjde
Bakım çalışmaları sona eren Haliç Köprüsü, bugün akşam saatlerinde tekrar trafiğe açılacak.
İstanbullulara müjde
09 Eylül 2012 / 11:53 Güncelleme: 09 Eylül 2012 / 11:58

Karayolları Gaziosmanpaşa İşletme Şefliği'nden alınan bilgiye göre, bakım çalışmalarının sona ermesiyle köprüde açılış için son hazırlıklar yapılıyor. Hazırlıklar kapsamında, yol şerit çizgileri çiziliyor, bakım nedeniyle kullanılmayan duraklar onarılıyor.

Haliç Köprüsü'ndeki bakım çalışmaları 18 Haziran'da başlamıştı. 81 gün süren bakım çalışmaları, planlanandan 9 önce tamamlanırken, köprü bakımının 20 milyon liraya mal olduğu bildirildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, dün yaptığı açıklamada, özellikle eğitim-öğretim dönemi başlamadan önce Haliç Köprüsü'nü trafiğe açmak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, şunları kaydetmişti:

''Müteahhit firmaların ve Karayolları çalışanlarının özverili çalışmaları sonucu, okullar açılmadan önce bakım çalışmalarını tamamlayarak köprüyü hizmete açıyoruz. Böylece okulların açılmasıyla o bölgede trafikte yaşanacak sorunların da önüne geçmiş oluyoruz. Hem Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü hem de Haliç Köprüsü'nde bakım çalışmaları nedeniyle yaz döneminde İstanbullular biraz sıkıntı çekti, ancak bu iki köprünün bakım çalışmalarının yapılması zorunluydu. İstanbullular sabırla çalışmaların tamamlanmasını beklediler. Bizler de FSM Köprüsü'nde 26 gün, Haliç Köprüsü'nde ise 9 gün öncesinde bakım çalışmalarını tamamladık.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler