YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbullular'a kurban uyarısı
İstanbullular'a kurban uyarısı
04 Kasım 2011 13:34
İstanbul'da kurban kesecekler dikkat! Vali uyardı, "Belirlenmiş alanlarda kurban kesin" dedi... Kesemeyenlere ise ceza kesileceğini söyledi...

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kurban Bayramı'nda İstanbullular'ın belirlenmiş alanlarda kurban kesmelerini istedi, aksi takdirde ilgili kurumlarca işlem yapılacağını bildirdi.

Vali Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 52. Taktik Zırhlı Tugay Komutanı Tümgeneral Alpaslan Erdoğan, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile aralarında İl Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, kaymakam ve davetlilerle bayramlaştı.

Bayramlaşmanın ardından basın mensuplarına konuşan Mutlu, ''Kurban Bayramımız, hepimize hayırlar getirsin. Bütün İstanbullulara, ülkemizin güzel insanlarına, bütün dünyaya sağlıklı, huzurlu, mutluluk dolu bir bayram diliyorum'' dedi.

Hüseyin Avni Mutlu, bayramların, herkes için kucaklaşma günü olduğunu dile getirerek, herkes için huzur ve kucaklaşmalara vesile olmasını dilediği bayramın, kırgınlık, dargınlıklar varsa da bayram dolayısıyla ortadan kaldırılmasının arzu ettiğini söyledi.

''Herkesin gönlünde, barış, huzur ve mutluluk olsun. Bayramı bayram tadıyla geçirebilmenin olmazsa olmaz koşulu budur. Affetmek, barışmak ve kucaklaşmak. Bu nedenle de ülkemizde birliğe, beraberliğe, kardeşliğimize vesile olmasını yürekten temenni ediyorum'' diyen Vali Mutlu, İstanbul'da da bayramın güzel geçirilmesi için tüm kurumların görev başında olacağını, tedbirleri bayram süresince sürdüreceklerini anlattı.

İlgili tüm kurum, kuruluşların 24 saat, vatandaşların mutlu bir bayram geçirebilmesi için alınan tedbirler çerçevesinde görev başında olacağını belirten Vali Mutlu, ''Vatandaşlarımızdan da isteğimiz, bayram vesilesiyle yola çıkanlar olacak. Trafik biraz şehirler arası yollarda artacak. İstiyoruz ki yorgun, uykusuz ve dikkatsiz araç kullanılmasın. Kurban Bayramı'mızı üzüntüye çevirmeyelim. Dikkatli olalım'' dedi.

Geçen bayramlarda yaşanan trafik kazalarının, üzüntülerin bir daha yaşanmaması için daha özenli davranılması gerektiğine dikkati çeken Mutlu, buradan tüm sürücüleri bu konuda daha duyarlı olmaya çağırdığını belirtti.

Vali Mutlu, hava şartlarının da güzel bir bayram geçirmeye müsaade edeceğini belirterek, kurbanlıkların kesilirken çevreye çok duyarlı hareket edilmesi gerektiğini, kurban satım yerleri yanında gerçekleştirilmiş olan kesim alanlarında ya da ilçe komisyonları tarafından belirlenmiş olan alanlarda kurbanlıklarını kesmelerini arzu ettiklerini, bunu dışında hareket edildiği takdirde ilgili kurumlar tarafından yasal takip ve işlemlerin yapılacağını kaydetti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler