YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbullular için uyarı!
İstanbullulara uyarı: Aracınızı çıkarmayın!
İstanbullular için uyarı!
30 Ocak 2012 / 08:30 Güncelleme: 30 Ocak 2012 / 08:47

Hava sıcaklığındaki düşüş yüzünden İstanbul'da buzlanma bekleniyordu şiddetli kar yağışı da ona eşlik etti. Bugün trafikte sıkıntı yaşamak istemeyen İstanbullulara uyarı var: Aracınızı çıkartmayın..

Meteorolojinin tahminleri doğrultusunda, hava sıcaklığı 3 ila 5 derece azaldı.

Özellikle yüksek kesimler beyaza büründü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış çalışma araçları güzergahlarda hazır bekleyerek kar tutan yolları temizledi. Don tehlikesine karşı yollar tuzlandı. Sürücüler ışıklı levhalarla kar ve dona karşı uyarıldı

İstanbul’da geçtiğimiz günlerde etkili olan daha sonra ise yerini yağmura bırakan kar yağışı yeniden etkili olmaya başladı. Meteoroloji gece buzlanmaya karşı vatandaşları uyarıyor.

Devlet Meteoroloji İşleri’nden alınan bilgiye göre, Marmara'nın doğusu, Güney Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Afyon, Uşak, Kırklareli, ve Tekirdağ çevrelerinde görülecek olan yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği öğrenildi. Yağışın Akdeniz kıyılarında sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklendiği ifade edildi. Marmara ile iç ve doğu bölgelerde ise kuvvetli buzlanma ve don olayının beklendiği aktarıldı.

İstanbul’da etkisini dün yitiren kar yağışı havanın kararmasıyla yüzünü göstermeye başladı. Gece boyunca kar yağışı İstanbul’da etkili oldu sabah saatlerinde ise şiddetini artırdı. Özellikle gece araç kullanacak sürücülerin buzlanmaya karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler