YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'daki saldırıya yayın yasağı
İstanbul'daki saldırıya yayın yasağı
07 Haziran 2016 11:52
​İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliğince, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin yayın yasağı kararı alındı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK) yapılan yazılı açıklamada, İstanbul 10'uncu Sulh Ceza Hakimliğince, terör saldırısına ilişkin yayın yasağı getirildiği belirtildi. 

Açıklamada, soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri gibi yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verildiği ifade edildi. 

Açıklamada, İstanbul 10'uncu Sulh Ceza Hakimliğince alınan karara da yer verildi. Kararda, şunlar kaydedildi:

"İstanbul'un Fatih İlçesi Vezneciler mevkisinde çevik kuvvet polisi aracına yönelik meydana gelen bombalı terör saldırısı nedeniyle yürütülen soruşturmada olaya ilişkin yazılı ve görsel medya organlarında yapılan yayınlarda olaya iştirak etme şüphesi bulunan kişilerin bulundukları şehirlerin ve kullandıkları araçların bilgilerinin yayınlayarak olayın aydınlatılmasının, şüphelilerin yakalanmasının ve irtibatlarının deşifre edilmesinin engellenmesi ve kamu düzeninin bozulması riski meydana geldiği anlaşılmakta, toplum sağlığının milli güvenlik kamu düzeni ve kamu güvenliği ve toprak bütünlüğünün korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacı ile soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve internet medyasında, sosyal medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve bunun gibi yayın yapılmasının 5187 sayılı Kanunun 3/2 maddesi gereğince yasaklanmasına karar verilmiştir. " 

 

AA

90larda devlete ve hükümete saygı vardı. nerde şimdi.
 // hursit dilaver
yayın yasağına uymayan olursa ne yapacaksınız. müeyyide yok tabi. işte maalesef özgürlük verdik diye diye,şimdi arsız bir medya ve okumuş akademisyen tayfası meydana geldi.fransada ,almanyada bu saldırıyı göremezsiniz.yayın yasağına uymayan varsa ONLARA ESKİ ÖZGÜR GÜNDEMİ ya da murdockun londradaki medyasında 220lik metal kesici ile kesilen bilgisayar ve modemlerini hatırlatın ve yapın.bunun adı basın özgürlüğü falan değil vatana ihanettir. kimden korkuyorsunuz..90larda çok daha iyiydi ....
07 Haziran 2016 Salı 15:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler