YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'daki nevruza suç duyurusu
İstanbul'daki nevruza suç duyurusu
25 Mart 2013 12:49
İstanbul’da yapılan Nevruz kutlamalarına ilişkin Gençtürk adlı bir grup tertip komitesi ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan yaklaşık 30 kişilik grup ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla eylem yaptı. Adliye önündeki basın açıklamasına 1995 yılında oğulları Barış Bugan'ı şehit veren Ali ve Fatma Bugan çifti de katıldı. Grup üyeleri, "Terörle müzakere değil mücadele", "İmralı’yı basarız Apo’yu asarız" şeklinde pankartlar taşıdı.

Grup adına basın açıklaması yapan Gençtürk Genel Başkanı Mehmet Esen, BDP ve HDK’nın 17 Mart’ta Kazlıçeşme’de ortaklaşa düzenlediği Nevruz etkinliğinin PKK’nın şovuna dönüştüğünü iddia etti.

Söz konusu etkinliğin şehitlere, şehit annelerine ve Türk milletine karşı büyük bir saygısızlık olduğunu ifade eden Esen, “Şehitlerimizin kanları, şehit analarımızın göz yaşları ile sulanan bu topraklarda işlenebilecek en büyük suçtur.” dedi.

Tertip komitesi içinde bulunan Mehmet Boztemur, Asiye Kolçak, Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel ve Selahattin Demirtaş hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Esen “Tertip komitesine ve sözde PKK bayrakları sallayan kitleye hiçbir müdahalede bulunulmayarak, suç işlemelerine müsaade eden İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü hakkında da görev ihmali yaptıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Açıklamada elinde Türk bayrağı ve üzerinde Mustafa Kemal’in askeriyiz pankartı asılı bulunan kız çocuğu dikkat çekti.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler