YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da ulaşım felç!
İstanbul'da ulaşım felç!
01 Mayıs 2013 09:36
1 Mayıs Emek ve Dayanışama Günü nedeniyle Taksim’e çıkışları engellemek için iptal edilen ulaşım seferleri vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Vapur seferlerinin iptal edildiğinden habersiz iskelelere gelen vatandaşlar duruma tepki gösterdi.  

İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda sabah 06.30'dan itibaren tüm iç hat deniz otobüsü ve Sirkeci-Harem arabalı vapuru seferleri (gidiş-dönüş) iptal edildi. Bakırköy-Kadıköy-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü hattı ve Kabataş-Adalar-Bostancı deniz otobüsü hattındaki seferler ile Sirkeci-Harem arabalı vapuru seferlerinin de yapılamayacağı, Kartal-Yalova/Yalova-Kartal deniz otobüsü seferlerinde ise hafta içi tarifesi uygulanacağı belirtildi. Durumdan habersiz olan vatandaşlar sabah işlerine gitmek için iskelelere geldi. Ancak vapur seferlerinin iptal edildiğini gören vatandaşlar büyük şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlar, “İşe gidecektik. Motorların çalışmadığını bilmiyorduk. Karşıya nasıl geçeceğimizi bilmiyoruz. İşe de geç kaldık” dedi.

Metrobüs seferleri de iptal!

Sabah 05.00'ten itibaren tüm metrobüs seferleri iptal edilirken, uygulamadan habersiz olan vatandaşlar yolda kaldı. Bazı vatandaşlar duraklardan geri dönerken, vatandaşlara durak görevlileri yol gösterdi.

Evden işe giden ve uygulamadan habersiz olan Hasan Ergün isimli vatandaş, “Uygulamadan haberim yoktu. Geldik boş. Görevliler kendi imkanlarımızla gidebileceğimizi söyledi. Esenyurt’a işe gidiyordum. Nasıl gideceğim bilmiyorum” dedi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler