YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da terör örgütü operasyonu
İstanbul'da terör örgütü operasyonu
14 Nisan 2011 12:25
İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonda 14 kişi yakalandı...

Çeşitli semtlerde araçların kundaklanarak yakılması, kamu ve özel kişilere ait bina ve iş yerleri ile güvenlik güçlerine molotofkokteylli, bombalı saldırılarda bulunulması gibi 18 ayrı olaya katıldıkları iddiasıyla terör örgütü üyesi olduğu belirtilen 14 kişi yakalandı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Gaziosmanpaşa, Beyoğlu ve Şişli'de kamu düzenini bozarak güvenliği tehlikeye düşürmek amacıyla, araçların kundaklanarak yakılması, molotofkokteylli, havai fişek ve ses bombalı korsan gösteri eylemlerini organize eden kişilere yönelik çalışma başlatıldı.

Sürdürülen çalışmaların ardından, Beyoğlu ve Gaziosmanpaşa'da tespit edilen adreslere operasyon düzenleyen polis, aralarında 18 yaşından küçük 2 çocuğun da bulunduğu terör örgütü sempatizanı ve üyesi olduğu belirtilen 14 kişiyi gözaltına aldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan zanlıların 29 Kasım 2009 tarihinden 03 Nisan 2011 tarihine kadar Beyoğlu, Şişli ve Gaziosmanpaşa'da, 24 ayrı aracın kundaklanarak yakılması, kamu ve özel kişilere ait bina ve iş yerleri ile güvenlik güçlerine molotofkokteylli, ses bombalı saldırılarda bulunulması gibi 18 ayrı olaya katıldıklarının tespit edildiği belirtildi.

Poliste işlemleri tamamlanan 14 şüpheliden yaşı 18'den küçük olan 2 kişi mahkemece serbest bırakıldı. Diğer 12 şüpheli Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliyesine sevk edildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler