YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da terör operasyonu
İstanbul'da terör operasyonu
29 Temmuz 2010 12:21
İstanbul Esenler'de bölücü terör örgütüne karşı düzenlenen operasyonda 34 kişi gözaltına alındı...

Esenyurt'ta bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 34 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Yakalanan şüphelilerin 5 ayrı bombalama olayı ile 3 polisin yaralanmasına neden oldukları öne sürüldü.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, bölücü terör örgütüne yönelik 25 Temmuz 2010 tarihinde operasyon düzenlendiği bildirildi. Gerçekleştirilen operasyonlarda yasadışı örgüt içerisinde faaliyet gösteren ve muhtelif tarihlerde örgüt adına Esenyurt ilçesinde kamu düzenini bozarak güvenliği tehlikeye düşürmek amacıyla korsan gösteri eylemlerini organize eden, eylemlere katılan, güvenlik güçleri ile kamu ve özel şahıslara ait bina ve işyerlerine yönelik bombalı saldırılarda bulunan 34 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. Açıklamada yakalanan şüphelilerin emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildiği belirtildi.

Şüphelilerin Esenyurt ilçe sınırları içerisinde bulunan 3 market, 1 sağlık ocağı ve 1 PTT hizmet binasında olmak üzere 5 ayrı bombalama olayına karıştıkları ve yasadışı gösteri düzenleyerek olaylara müdahale eden güvenlik güçlerine taş sopa ve patlayıcı madde atarak 3 polisin yaralanmasına neden oldukları tespit edildi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler