YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da terör operasyonu
İstanbul'da terör operasyonu
08 Ocak 2010 14:06
Yasa dışı gösterilerde kamu binalarına molotof kokteyli attıkları ileri sürülen 31 kişi yakalandı

İstanbul'da yasa dışı gösteriler yaparak kamu binaları ve iş yerlerine molotofkokteyli attıkları öne sürülen 31 kişi yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, terörle mücadele ve istihbarat şube müdürlükleri ile Ataşehir ve Beyoğlu ilçe emniyet müdürlüklerince ''bölücü terör örgütü''ne yönelik 2-6 Ocak tarihleri arasında operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Operasyonda, Ataşehir, Beyoğlu, Çekmeköy, Sancaktepe, Şişli ve Ümraniye ilçelerinde ''kamu düzenini bozarak güvenliği tehlikeye düşürmek amacıyla molotofkokteylli yasa dışı gösteri eylemlerini organize eden, eylemlere katılan, kamu binalarına ve araçlarına, siyasi parti binalarına, iş yerlerine, vatandaşlara ait araçlara, molotofkokteylli ve taşlı saldırıda bulunan'' 1'i kadın 31 kişinin yakalandığı ifade edilen açıklamada, bu kişilerin üst ve ev aramalarında 2 adet ruhsatsız tabanca, 16 adet dolu fişek ve bol miktarda örgütsel doküman ele geçirildiği bildirildi.

Bu arada, 18 yaşından küçük 15 şüpheli dün, 3'ü 18 yaşından küçük, 1'i kadın 16 şüpheli de bugün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edildi.

Öte yandan, yakalanan kişilerin 28 farklı olaya karıştıkları, bunlar arasında Ataşehir'de yol kapatma, biri kamu aracı 5 otomobilin kundaklanması, Ümraniye'de yasa dışı gösteri düzenlenmesi, yol kapatılması, Şişli'de molotofkokteyli ve havai fişeklerle güvenlik güçlerine saldırılması, Beyoğlu'nda yol kapatılması, bir partinin irtibat bürosuna ve parti binasına zarar verilmesi eylemlerinin de bulunduğu bildirildi.

AA

tabi tabi yedik
 // yorumcu
:D 31 kişi gözaltına almışlar bu kadar kalabalık gurubu tanıdıklarından değil solcuları pkklı diye sindirmek istediklerinden yalansa kanıtlasınlar bu kadar söylüyorum anca gözaltılara alır alır bırakırlar, en kötü ihtimalle 80deki gibi kaybederler ama bu sefer silahla sağladıkları iktidarıda kaybedeler mahkumlar...
08 Ocak 2010 14:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler