YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da terör operasyonu
İstanbul'da terör operasyonu
03 Aralık 2009 15:34
Operasyonda 12'si çocuk toplam 19 kişi gözaltına alındı

İstanbul'da molotofkokteylli ve havai fişekli korsan gösteri yapmaya hazırlandıkları öne sürülen 12'si çocuk 19 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı İstanbul Bölge Başkanlığı ile koordineli olarak terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi.
 Operasyonda, terör örgütü adına Şişli ve Güngören'de molotofkokteylli ve havai fişekli korsan gösteri yapmaya hazırlandıkları iddiasıyla 12'si çocuk 19 kişi yakalandı.

Yakalananların üzerlerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, kullanıma hazır 42 adet molotofkokteyli, 2 kutu 16'lık havai fişek, bomba yapımında kullanıldığı değerlendirilen 6 metal kutu, 2 meşale, 3 sapan, 6 adet demir ve tahta sopa, 125 maske, 1 megafon ile bol miktarda örgütsel doküman, pankart ve yayın ele geçirildi.
 Polis yetkilileri, arama yapılan yerler arasında DTP Esenler İlçe Başkanlığının da bulunduğunu, burada bir miktar benzin ve doküman ele geçirildiğini, partinin ilçe başkanı Y.D'nin de gözaltına alındığını kaydetti.
 Molotofkokteyllerinin Şişli'deki bir dernek ve Güngören'deki boş bir arazide bulunduğunu öğrenince gerekli önlemleri aldıklarını ifade eden yetkililer, Güngören'deki boş araziye motolofkokteyllerini almak üzere gelen kişilerin suçüstü yakalandıklarını bildirdi.
 Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler