YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da tarihi gün: Erdoğan ve Davutoğlu 3. köprüde
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu 3. köprü töreninde konuştu
İstanbul'da tarihi gün: Erdoğan ve Davutoğlu 3. köprüde
06 Mart 2016 / 15:28 Güncelleme: 06 Mart 2016 / 17:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu 3. köprünün açılışında konuşuyor.

İşte o konuşmadan satırbaşları:

Başbakan Davutoğlu: (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) Ülkemiz için bir iftihar projesi. Çünkü dünyada büyük yatırımlar, ekonomik kalkınmanın düşüşe geçmesiyle dururken bu yatırımlara ara vermeden istikrar içinde sürdüren tek ülke Türkiye. Bugün Türkiye her açıdan yükselen ekonomisi, şehirlerine kattığı yeni boyutlar ve dünya çapında gerçekleştirdiği projeleriyle, bu projelerin bir numunesi olarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile dünya gündemine pozitif şekilde bir kez daha mührünü vuruyor."

"Bugün bir gurur tablosuyla karşı karşıyayız. İstanbul, bu köprüyle birlikte üzerindeki yüklerden önemli bir kısmını atmış olacak. Tarihi dokuya ve İstanbul'un merkezi hattına herhangi bir trafik yükü olmadan transit geçecek araçlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü kullanarak yollarına devam edecekler. Böylece İstanbul, yeryüzünün üstünde 3 köprüyle yerin altında da Avrasya ve Marmaray tünellere ayrıca Melen projesini de dahil ederek, 6. kez iki kıtayı birleştiren bir şehir olacak. Bu İstanbul'un geleceği açısından, gelecek nesilleri açısından önemli bir proje."

Cumhurbaşkanı Erdoğan :  "(Yavuz Sultan Selim Köprüsü) İnşallah ağustos ayı olarak, Ulaştırma Bakanımız bize ifade etti, Ağustos ayında bütün viyadükleriyle her şeyiyle tamamlanıp hep birlikte açılışını gerçekleştireceğiz. Gerek Marmaray projesindeki başarı ve şu ana kadar 130 milyon yolcu Marmaray'dan geçmiş bulunuyor. Yine önümüzde Avrasya tüneli var, Avrasya tüneli bu arada inşallah tamamlanıyor, onun da bitişi bu yıl sonu. Böylece bizim Avrupa-Asya arasındaki gidiş gelişlerimizde bir rahatlama şüphesiz ki meydana gelecek. Bütün zorluklara rağmen, bu zorları kolay kılıcı adımlar atılıyor."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler