YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da taksici dehşeti
Taksici, tartıştığı meslektaşına ateş açtı, yoldan geçen bir turist öldü, dört kişi yaralandı.
İstanbul'da taksici dehşeti
25 Haziran 2011 / 23:16 Güncelleme: 25 Haziran 2011 / 23:24

Fatih'te, önceden tartıştığı meslektaşına tabancayla ateş açan taksici, yoldan geçen bir turistin ölümüne, dört kişinin de yaralanmasına neden oldu.  

Alınan bilgiye göre, Eminönü Meydanı Kalçın Sokak girişindeki çay ocağına gelen ve alkollü olduğu belirtilen taksici Sabri S. (30), dün gece tartıştığı meslektaşı Yılmaz Şaku'ya (24) tabancayla ateş açtı.

Olayda Şaku ile birlikte, o sırada yoldan geçen Yunanistan uyruklu Dimitri Perika (67), Sabahnur Kurtuluş (38), Ahmet Yavuz (33) ve Fazlı Özdemir (35) vücutlarına isabet eden kurşunlarla yaralandı.

Sabri S, Eminönü bölgesinde görev yapan güven timlerinin anında müdahalesi sonucu, olayda kullandığı tabancayla yakalanarak gözaltına alındı.

Yaralılardan Perika, Kurtuluş ve Özdemir, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Şaku Fatih Medical Park Hastanesine kaldırılırken, Yavuz ayakta tedavi edildi.

Dimitri Perika, hastanede yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Diğer yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Yunanistan'ın İstanbul Başkonsolosu Vasileios Bornovas da hastaneye gelerek olayla ilgili bilgi aldı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin delil toplamasının ardından görgü tanıklarının ifadelerine başvuruldu.

Sirkeci Polis Merkezinde sorgulanan zanlı Sabri S, daha sonra Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürüldü.

Cezaevinden 6 ay önce tahliye edildiği ve emniyette 8 ayrı suçtan sabıkası bulunduğu öğrenilen Sabri S'nin, dün gece tartıştığı taksici Yılmaz Şaku ve babası tarafından darp edildiği kaydedildi.

Öte yandan, olayda hayatını kaybeden Perika'nın, bir akrabası ve arkadaşıyla bir hafta önce Türkiye'ye geldiği ve Kapadokya gezisi sonrası üç gündür İstanbul'da bulunduğu öğrenildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler