YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da silah operasyonu
İstanbul'da silah operasyonu
10 Aralık 2010 16:23
İstanbul polisi silah bulundurma hakkı olmayan kişilere sahte belgelerle ruhsat temin ettiği iddiasına ilişkin düzenlenen operasyonda 300'ün üzerinde silah ele geçirildi.

İstanbul'da silah taşıma ve bulundurma hakkı olmayan kişilere sahte belgelerle ruhsat temin edildiği iddiasına ilişkin düzenlenen operasyonda ele geçirilen 300'ün üzerinde sahte ruhsatlı ve ruhsatsız silah, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uzun süren bir çalışmanın ardından silah taşıma ve bulundurma ruhsatı alma yetkisi olmayan kişileri şirket sahibi göstererek ruhsat temin ettikleri öne sürülen ve aralarında polis memurları ile emekli polislerin de olduğu suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan yaklaşık 50 kişinin sorgusu sürüyor.

Avcılar'da silah üzerine faaliyet gösteren bir iş yerinin sahibi olan Okan A'nın da aralarında bulunduğu bu kişilerin ev, iş yeri ve üzerlerinde ele geçirilen 300'ün üzerinde silah, polislerce İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirilerek incelemeye alındı.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler