YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da PKK operasyonu
İstanbul'da PKK operasyonu
07 Kasım 2011 17:17
Zeytinburnu'nda olay çıkaran 21 zanlı yakalandı...

Zeytinburnu'nda CHP'nin aracı ve AK Parti'nin ilçe başkanlığının da bulunduğu bina ve araçlara molotofkokteylli saldırı olayıyla ilgili 21 şüpheli gözaltına alındı. Olaylarla ilgili 4 zanlının ise arandığı öğrenildi.

Korsan gösteriyle ilgili görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda ve alınan istihbaratlar neticesinde Zeytinburnu'nda tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda 21 kişi gözaltına alınarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Yapılan aramalarda suç unsuru sayılabilecek belge ve dökümanlara da el konuldu. Olaylarla ilgili 25 kişi hakkında yakalama kararı olduğu, 4 zanlının daha arandığını belirtildi.

Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi'nde Cumartesi gecesi çıkan olaylarda yüzleri maskeli grup, molotoflkokteyli ile çevredeki araçlara ve binalara saldırmıştı. Saldırganlar CHP'nin aracı ve AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanlığı'nın bulunduğu binaya da molotofkokteyli atmıştı. 7 araca zarar veren grup çöp konteynerlerini de ateşe vermişti. Eylemciler polise havai fişekleri atmıştı. (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler