YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da patlama...
MÜSİAD binası önünde bekleyen Çevik Kuvvet otobüsünün yakınında patlama oldu...
İstanbul'da patlama...
01 Mart 2012 / 09:06 Güncelleme: 01 Mart 2012 / 12:33
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ile MÜSİAD binalarının arasındaki bir bölgede seyir halindeki bir çevik kuvvet midibüsünün yanında patlama meydana geldi.
 
Sütlüce İmrahor Caddesi üzerinde gerçekleşen patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Patlamanın meydana geldiği yere Terörle Mücadele ve Olay Yeri İnceleme ekipleri sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Beyoğlu'nda meydana gelen patlamada 10 kişinin yaralandığını bildirdi.

Yaralılar, çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

4 yıl önce de Aynı bölgede yer alan AK Parti il binasına bombalı paketle bir saldırı düzenlenmiş ve 1 polis şehit olmıuştu.

Vali Mutlu: Ağır bir vaka yok

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bombanın plastik patlayıcı olduğunu ve uzaktan kumanda ile patlatıldığını söyledi. Saldırının özellikle çevik kuvvet birimine ait bir aracın geçişi esnasında yapıldığını kaydeden Mutlu, "Yol kenarına bırakılmış bir motosiklette düzeneği kurulmuş bombanın uzaktan patlatılması sonucu bir saldırı vuku buldu. Bu saldırıda 10 polis memurumuz hafif şekilde yaralandı. Bunlardan 3 tanesi hastaneye sevk edilirken, diğerleri ayakta tedavileri yapılıyor. Yapanlarla ilgili şuanda elimizde net bilgi yok bunu araştıracağız. Uzaktan kumandalı bir patlayıcının motosiklete yerleştirilmesi suretiyle özellikle ekip otosunun oradan geçişine yönelik bir hedefin gözetildiği anlaşılıyor. Hamd olsun hafif yaralarla atlatılmıştır. Ağır bir vaka yok." dedi.

Uzun süredir böyle bir saldırı olmadığının hatırlatılması üzerine Mutlu, İstanbul'un güvenli bir şehir olduğunu, bu tür saldırıların İstanbul'un güvenliğini bozmayacağını vurguladı. Mutlu, bunun faillerini de yakalayacaklarını ifade etti.

"PKK'ya dair bir iz var mı?" şeklindeki soruya ise Mutlu, "Şuanda net bir şey söylemem mümkün değil. Tespit etmeye çalışacağız. Patlayıcı plastik patlayıcı. Yaralılar hafif. Bu ekip her zaman görevi başında olan ekipler." diye konuştu.

 

İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın: Ağır yaralımız yok

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Beyoğlu'nda meydana gelen patlamaya ilişkin ''21 polisimizin içinde olduğu görev aracı geçerken uzaktan kumandayla patlamış görünüyor'' dedi.

Sütlüce İmrahor Caddesi'nde patlamanın meydana geldiği alanda incelemelerde bulunan Çapkın, basın mensuplarının olaya ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Çapkın, '' 21 polisimizin içinde olduğu görev aracı geçerken uzaktan kumandayla patlamış görünüyor. 10 kişi yaralı. Hepsi hafif yaralı, ağır yaralımız yok. Çalışıyoruz. Biz bunları bulacağız'' diye konuştu.

Basın mensuplarının, patlayıcının nereye bırakıldığını sordukları Çapkın, ''Motosikletin üzerine konulmuş gibi görünüyor'' dedi.

Bakan Şahin: Patlama, uzaktan kumanda ile gerçekleştirildi

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Beyoğlu'nda meydana gelen patlamanın uzaktan kumandalı düzenekle gerçekleştirildiğini, 10 polis memurunun yaralandığını belirterek, ''Ağır yaralı yok içlerinde'' dedi.

Şahin, depremzedelerle bir araya gelmek üzere gittiği Van'da, havalimanında İstanbul'daki patlamaya ilişkin soruları yanıtladı.

Patlamanın uzaktan kumandalı düzenekle gerçekleştiğini ifade eden Şahin, ''10 polis memurumuz yaralı. Ağır yaralı olan yok içlerinde. Olayın soruşturması devam ediyor'' dedi.

Bir basın mensubunun ''Bombanın türü belli mi?'' sorusuna da Şahin, ''Araştırma devam ediyor'' yanıtını verdi. (Ajanslar)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler