YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da patlama
İstanbul'da patlama
26 Mayıs 2011 09:27
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beşiktaş'ta meydana gelen patlamada biri 7 kişinin yaralandığını açıkladı. Hastanelerde tedavi altına alınan yaralıların isimleri belirlendi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beşiktaş'ta meydana gelen patlamada 7 yaralı olduğunu, ancak yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığını bildirdi.

Vali Mutlu, yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ın Etiler semtinde bir üst geçidin altında bir patlama olduğunu belirterek, ''Patlama sonucunda olay yerinde 7 vatandaşımız muhtelif oranlarda yaralandı. Bunların hiç birisinin hayati tehlikesi yok'' dedi.

Yaralıların Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavilerinin sürdüğünü ifade eden Mutlu, ''Hayati tehlikelerinin olmaması önemli'' diye konuştu.

YARALILARIN İSİMLERİ BELİRLENDİ

Beşiktaş'ın Etiler semtinde meydana gelen patlamada yaralanarak, Okmeydanı ve Şişli Etfal Hastanelerinde tedavi altına alınan biri polis 7 kişinin isimleri belirlendi.

Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu yakınındaki Koç Köprüsü'nün altında meydana gelen patlamada yaralanarak Şişli Etfal hastanesine kaldırılanların polis memuru Üzeyfe Erdem, İETT şoförü Seyfi Erdem, Yazgülü Şubatlı, Sami Işık ve soyadı öğrenilemeyen Agof adlı kişiler olduğu öğrenildi. Buradaki yaralılardan Yazgülü Şubat'ın hayati tehlikesi olmamasına karşın durumunun ağır olduğu belirtildi.

Okmeydanı Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıların ise Ayten Bal ile Ceyhan Mercan olduğu belirtildi. Ayağından yaralanan Ayten Bal'ın ameliyata alınacağı bildirildi.

ETİLER'DE PATLAMA

Beşiktaş'ın Etiler semtindeki patlamaya, parça tesirli bir bombanın neden olduğu sanılıyor.

Alınan bilgiye göre, Etiler Meslek Yüksekokulu ile Koç Köprüsü durağı arasındaki bölgede meydana gelen patlamaya, parça tesirli bir bombanın neden olduğu üzerinde duruluyor. Patlama sonucu yaralanan bazı kişiler, çevredeki hastanelere sevk edildi.

Patlamada, 34 MLY 23 İETT otobüsü, bir özel araç ve çevredeki binaların camlarında hasar meydana geldi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede şeritler çekerek güvenlik önlemleri aldı. Patlamanın meydana geldiği Nispetiye Caddesi ve Koç Köprüsü, çift yönlü olarak araç trafiğine kapatıldı.

Olay yerine gelen bomba imha uzmanlarının çalışması sürerken, ikinci bir bomba ihtimali üzerinde de duruluyor.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler