YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da pantolonsuz yolculuk
İstanbul’da yapılan eylem Levent metro istasyonunda gerçekleştirildi. Saat 14.00’te Taksim Meydanı’nda buluşan eylemciler 14.15’teki metroyla Levent’e gittiler.
İstanbul'da pantolonsuz yolculuk
10 Ocak 2012 / 08:32 Güncelleme: 10 Ocak 2012 / 08:45

Levent’te 10 dakika kadar bekledikten sonra metroyla yeniden Taksim’e dönüldü. Metrodaki şaşkın bakışlara ise şu cevapların verilmesi istendi: “Bugün pantolonumu evde unuttum”,  “Pantolonuma kahve döküldü”. Eylem öncesi uyarılardan biri ise dekolte ve g-string giyilmemesiydi.

Metroda pantolonsuz bir gün

IMPROV Everywhere adıyla dünyanın en kalabalık metropollerinde “eğlenceli ve kaotik” eylemler yapan grup her yıl düzenlediği “Metroda Pantolonsuz” eylemini önceki gün gerçekleştirdi. Bu yıl, eylemin gerçekleştiği 27 ülkedeki 59 şehrin arasına İstanbul da vardı. Sosyal medyada başlatılan “Pantolonsuz metro” gününe 150 kadar aktivist iç çamaşırıyla katıldı.

‘Sıradan bir günmüş gibi davranın’

Bu yıl 11’incisi yapılan yıllık yolculuğa katılanların yapması gereken tek şey metroda pantolonlarını çıkarıp, gülmeden, sanki her şey normalmiş gibi davranmak. Metroda birbirleriyle sohbet etmeleri, müzik dinlemeleri ya da kitap okumaları isteniyor. (Hürriyet)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler