YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da operasyon: 35 gözaltı
İstanbul'da operasyon: 35 gözaltı
13 Temmuz 2010 15:46
Atatürk Havalimanı'nda Narkotik ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 4'ü yabancı 35 kişi gözaltına alındı.

Atatürk Havalimanı, Küçükçekmece ve Beylikdüzü'nde gerçekleştirilen operasyonlarda, 214 kilo eroin, 20 kilo kokain ve 69 kilo esrar ele geçirildi. Olayla ilgili 4'ü yabancı uyruklu kadın 35 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, uyuşturucu tacirleri ve sokak satıcılarına yönelik çalışmalarını sürdüren Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Küçükçekmece ve Beylikdüzü'nde takibe aldıkları kişilere yönelik eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirdi.

Operasyonlarda, Beylikdüzü'nde lüks rezidansında yakalanan ve ele geçirilen eroinin sahibi olduğu öne sürülen iş adamı E.Ş'nin de aralarında bulunduğu 4'ü yabancı uyruklu kadın, 35 kişi gözaltına alındı.
 Son 2 gün içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda, Küçükçekmece ve Beylikdüzü'nde 214 kilo eroin ele geçiren polisin, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde yabancı uyruklu 4 kadın ile bazı kişilerin yanlarında taşıdıkları valizlerinde yaptığı aramada 20 kilo kokain bulundu. Sokak satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda da 69 kilo esrar ele geçirdi.

Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan bu kişilerden 15'i adliyeye sevk edilirken, 20 kişinin sorgusunun sürdürüldüğü kaydedildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler