YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da olaylı gece
İstanbul'da olaylı gece
12 Eylül 2013 07:04
Hatay'da hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ı anmak için Gazi Mahallesi’nde toplanan grup polisle çatıştı. Kadıköy Altıyol’da izinsiz gösteri yapan gruba polis tazyikli su ile müdahale etti.

Hatay'da yapılan izinsiz gösteri sırasında bir apartmanın çatısından düşerek hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ı anmak için Gazi Mahallesi’nde toplanan grup polisle çatıştı. Akşam saatlerinde Gazi Mahallesi’nde toplanan bir grup İsmet Paşa Caddesi’ni trafiğe kapattı. Cadde üzerinde barikat kurarak ateş yakan gruba polis müdahale etti. Polisin biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ettiği grup, taş atarak polise karşılık verdi. Polis ekipleri TOMA’larla cadde üzerinde yakılan ateşleri söndürdü. Grup ile polis arasında kovalamaca saatlerce devam etti..

Kadıköy'de izinsiz göstericilere müdahale 

Kadıköy Altıyol Meydanı’nda toplanarak AK Parti ilçe binasına yürüyen grup, polisin dağılın uyarılarına havai fişekler atarak karşılık verdi. Polisin müdahale ettiği grup, Kadıköy’ü savaş alanına çevirdi.Hatay’daki izinsiz gösteride yüksek bir binadan düşerek ölen Ahmet Atakan’ın ölümünü bahane eden yaklaşık bin kişilik bir grup, akşam saatlerinde Kadıköy Altıyol’da toplandı. Uzun süre burada sloganlar atan grup, daha sonra AK Parti Kadıköy ilçe binasına doğru yürümeye başladı.

Yol boyunca barikatlar kurarak yürüyen grup AK Parti ilçe binasına 200 metre kala polis Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde grubun önünü kesti. Polis ekipleri gruba dağılmaları konusunda uzun süre anonslar yaptı. Polisin anonsları üzerine bir çift TOMA’ların önüne geçerek öpüştü. Çift uzun süre öpüşürken bazı grup polise taş ve bilyeler atmaya başladı. Bu sırada cadde üzerinde kurulan barikatları ateşe veren grup, havai fişekler patlatarak polise saldırdı. Grubun taş, bilye ve havai fişeklerle saldırması üzerine polis TOMA’larla gruba tazyikli su sıktı. Yakılan barikatları söndüren polis, gruba biber gazı sıktı.

Söğütlüçeşme Caddesi üzerinden Kadıköy Altıyol Meydanı’na kaçan grup yol boyunca önlerine çıkan çöp bidonlarını ateşe verirken, trafik ışıklarına da zarar vererek Kadıköy’ü savaş alanına çevirdi. Boğa Heykeli önünde yakılan ateşi söndüren polis ile göstericiler arasında ara sokaklarda çatışma sürüyor.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler