YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da kurban kalmadı
İstanbul'da kurban kalmadı
13 Ekim 2013 13:03
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala pazarlara giden vatandaşlar kurbanlık hayvan bulmakta sıkıntı çekti.

Vatandaşlar Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Sultangazi’deki kurban satış alanlarına akın etti.

Bütçelerine uygun en iyi kurbanlık hayvanı arayan vatandaşlar, pazardaki kurbanların büyük ölçüde satılması nedeniyle kurbanlık bulmakta güçlük çekti. Satışlar nedeniyle kurban satıcılarının yüzü gülerken, tek tük kalan kurbanlıklar adeta vatandaşlar tarafından kapışıldı.

Kurbanlık satışı için Ağrı Doğubeyazıt’tan gelen Ramazan Dinçer, bu yılki kurbanlık satışlarıyla ilgili, “Satışlar şu an iyidir. Böyle giderse bayramın üçüncü gününe kadar toplayıp gideriz. 150 tane hayvan getirdim, 30 tanesini sattım” dedi.Karslı satıcı Fevzi Daş ise, “Bu sene çok iyi satışlarımız oldu. Hayvanlarımız iyi gitti. Halkımızdan Allah razı olsun. Elimizde bir tane danamız kaldı. Onu da verirsek memleketimize döneceğiz. 4 bin 500 TL ile 7 bin 500 TL arasında hayvan sattık” diye konuştu.

Kurbanlık hayvan almak için satış alanına gelen İsmail Erdal da, pazarda kurbanlık bulamamaktan yakınırken, “Pazarda fiyatlar normal. Herkesin bütçesine göre hayvan var.Hayvanlar satılmış, bulmakta zorlanıyoruz. 50 tane çadır dolaştık daha bulamadık” dedi.Öte yandan, pazardaki son kurbanlıkları kaçırmamak için yarış halinde olan vatandaşlar, kıyasıya süren pazarlıklar sonucu kurbanlıkların sahibi oldu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler