YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da fabrika alev alev yandı
İstanbul Pendik'te bir polyester fabrikasında yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
İstanbul'da fabrika alev alev yandı
23 Mart 2013 / 18:40 Güncelleme: 23 Mart 2013 / 19:28

Pendik’te strafor üreten fabrikada çıkan yangın, çevrede paniğe neden oldu. Fabrikada yaşanan patlamalar ile büyüyen yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Yangın bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Edinilen bilgilere göre Pendik Şeyhli Mahallesi Kirizalı Sokak’ta bulunan Payer Polipor Strasafor Tesisi’nde 17.00 sıralarında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Fabrikada işçilerin çalıştığı sırada çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Yaşanan patlama ile alevler, yaklaşık 40 bin metrekareye kurulu fabrikayı etkisi altına aldı. Yangına fark eden işçiler binayı boşaltarak itfaiyeye haber verdi.

Olay yerine Kurtköy itfaiyesi, yangına müdahale etmekte yetersiz kalınca Kartal, Pendik, Tuzla ve diğer ilçelerden yardım istendi. Olay yerine Anadolu yakasından çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangının yaklaşık 1 saatlik çalışma sonucunda kontrol altına aldı.

Yangını çıkış anında bir işçi hafif şekilde yaralanıyor hastaneye kaldırıldı. Bu sırada yangının çıktığı fabrikanın yanında bulunan diğer bir fabrikada ise tahliye telaşı yaşandı. Fabrika bahçesinde yanıcı maddelerin bulunduğu variller, forklift araçları yardımıyla tahliye edildi.

Görgü şahidi bir kişi, “Biz burada elektrik çalışması yapıyorduk. Bir anda dumanları gördük arkasından da bir patlama meydana geldi. Alevler yükseldi. İçeridekiler hemen dışarı çıktılar” dedi.
Fabrika çalışanları ise “Biz yangının olduğu bölümnde değildik. Makinelerin sesinden patlama sesini duymadık. Strafor üreten bir fabrika. İçeride 15-20 arkadaş çalışıyorduk. Yananlar kimyasal madde değil strafor” diye konuştu.

Fabrikada korkutan yangın, bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla da görüntülendi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler