YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da dev operasyon!
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Fatih ve çevresindeki suç unsurlarına yönelik geniş çaplı uygulama başlattı.
İstanbul'da dev operasyon!
27 Haziran 2014 / 06:45 Güncelleme: 27 Haziran 2014 / 07:56

Uygulamaya polis helikopteri havadan, özel harekat timleri ise karadan destek verdi. Çalışmalara çeşitli birimlerden binin üzerinde polis katıldı.

Geçtiğimiz hafta Aksaray ve Kumkapı semtlerinde de benzeri bir uygulama yapılmıştı. Yapılan uygulamanın bu sefer ki adresi yine Fatih ilçesi oldu. Bu kez Karagümrük, Ayvansaray ve Haydar Mahallelerini abluka altına alan polis, suç ve suç unsurlarına yönelik geniş çaplı bir uygulama başlattı. Asayiş, Narkotik, Organize, Terör, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüklerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği uygulamaya Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

Mahalledeki kahvelerde kimlik kontrolü yapıldı

Polis, söz konusu semtlerde yer alan kahve ve kıraathanelerde kimlik kontrolü yaptı. Ardından sokaktan geçen ve durumu şüpheli görülen yerli ve yabancı şahıslar üzerinde GBT uygulandı. Semt dahilinde daha önce suç unsuruna rastlanan çeşitli adreslere de eş zamanlı baskın düzenlendi.

Uygulama boyunca olası bir mukavemete karşın polis helikopteri havadan, özel harekat ve çevik kuvvet ekipleri karadan takip etti. Akşam saatlerinde başlayan uygulama gecenin ilerleyen saatlerine dek sürdü. Ortak uygulamaya yaklaşık bin 500 polisin katıldığı öğrenildi.

hukumutetımız bu konuda yetersız
 // sonuc yok
en kucuk mahellede bıle torbacı uyusturucucu hırsız var ama caydırıcı cezalarımız yok 1500 polısle operasyon yapılıyor ama ınanın engec 1 hafta sonra satıcılar hırsızlar kol gezecek kendı mahallemden bılıyorum torbacılar bırbırlerıyle catısmaya gırecekkadar rahatlar
...
27 Haziran 2014 Cuma 10:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler