YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da büyük provakasyon
Başakşehir Şahintepe Mahallesi'nde toplanan yaklaşık yüz kişilik grup, yasadışı örgüt lehine slogan atarak 2 araca molotofkokteyli attı...
İstanbul'da büyük provakasyon
27 Aralık 2010 / 07:13 Güncelleme: 27 Aralık 2010 / 08:20

Terör örgütü PKK yandaşları İstanbul'da Türk bayrağı asılı bir cemevine saldırdı. Başakşehir Şahintepe Mahallesi'nde toplanan yaklaşık yüz kişilik grup, yasadışı örgüt lehine slogan atarak 2 araca molotofkokteyli attı. Sokaktaki çöp konteynerlerini de devirerek polis ekiplerine karşı barikat kuran grup, daha sonra yollarına devam ederek Kılıç Sokak üzerinde bulunan Karacaören Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Velibaba Cemevi önüne geldi.

BAYRAĞI İNDİRMEK İSTEDİLER

Grup, cemevinin dış kısmında Türk bayrağı asılı olduğu gerekçesiyle, cemevine molotof, taş ve sopalarla saldırarak, içeride bulunan vatandaşlardan bayrağın indirilmesi talebinde bulundu. Cemevindeki vatandaşların bu talebi reddederek, gruba attıkları taşları dışarı fırlatarak karşılık vermesi üzerine, grup saldırılarına devam etti.Cemevindeki vatandaşların telefonla polis ekiplerinden ve yakınlarından yardım istediklerini görünce ara sokaklara kaçan grup üyeleri, bu sırada da çevredeki araba ve evlere saldırmaya devam etti.

MAHALLELİ AYAKLANDI

Cemevine saldırı olayını duyan mahalleli ve içerideki vatandaşların yakınları cemevi önünde toplanırken, olay yerine gelen çevik kuvvete bağlı ekiplere de geç kaldıkları gerekçesiyle tepki gösterdiler Polis ekipleri ara sokaklarda yasadışı örgüt sempatizanı göstericileri arama çalışmaları başlatırken, cemevi önünde toplanan yaklaşık 500 kişilik grup da bekleyişini sürdürüyor. Olayda ölü ya da yaralı olmadığı, bazı evlerde ve araçlarda maddi hasar oluştuğu öğrenildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler