YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da büyük operasyon
İstanbul'da dev operasyon. İki ayrı hırsızlık şebekesine yönelik düzenlenen operasyonlarda 32 kişi gözaltına alındı.
İstanbul'da büyük operasyon
12 Kasım 2010 / 23:05 Güncelleme: 12 Kasım 2010 / 23:07

İstanbul'da iki ayrı hırsızlık şebekesine yönelik düzenlenen operasyonlarda 32 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Japon Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Ayşe Selçuk Esenbel'in Cihangir'deki evine 6 Kasımda gündüz saatlerinde giren hırsızların, içerisinde 150 bin dolar ile 50 bin liralık ziynet eşyası bulunan çelik kasayı çaldıkları belirlendi.

Olayla ilgili çalışma başlatan Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, çevredeki MOBESE kamera kayıtlarını incelemeye aldı. İncelemeler sırasında, çalınan kasanın hırsızlar tarafından bir taksiye taşınmasının bir kamera tarafından görüntülendiği tespit edildi.

İfadesine başvurulan taksicinin verdiği eşkal bilgileri doğrultusunda kimlik ve adresleri belirlenen kasa hırsızlarına yönelik operasyon başlatıldı.

Fatih'te düzenlenen operasyonda, elebaşı olduğu öne sürülen cezaevi firarisi Selami Ö'nün (36) de aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin evlerinde yapılan aramalarda, bir adet otomatik silah, 3'ü kuru sıkı 4 tabanca ve 15 bin lira ele geçirildi.

Yapılan sorgulamada, şüphelilerin 17 Ağustosta Şişli'deki bir evden, içerisinde 3 bin dolar ve 70 bin liralık ziynet eşyası bulunan çelik kasayı da çaldıkları belirlendi.

Elebaşı Selami Ö'nün ifadesinde, çok sayıda düşmanı olduğu için otomatik silah satın aldığını söylediği öğrenildi.


-LÜKS OTOMOBİL HIRSIZLIĞI-


Öte yandan hırsızlık amacıyla girdikleri evlerden aldıkları kontak anahtarlarıyla lüks otomobilleri çaldıkları öne sürülen şebekeye yönelik Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince çalışma başlatıldı.

Ekiplerin 21 ayrı adrese düzenledikleri operasyonda, elebaşı olduğu iddia edilen Serdar K'nın (22) da aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı. 

Operasyonda, çalıntı olduğu belirlenen 17 lüks otomobil, 3 tabanca, cep telefonları, plazma televizyonlar ve gümüş takımlar ele geçirildi.

İzmit'teki bir hastanede gözaltına alınan Serdar K'nın, girdiği bir evden hırsızlık yaptığı sırada ev sahibi tarafından silahla kalçasından yaralandığı öğrenildi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler