YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da bombalı saldırı
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 'Terör saldırısı' dedi
İstanbul'da bombalı saldırı
15 Ağustos 2009 / 00:17 Güncelleme: 15 Ağustos 2009 / 00:00

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde Karayolları Mahallesi Galeri Caddesi üzerindeki bir çöp konteynırında meydana gelen patlamada 1 kişi öldü. Patlamanın ardından Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz olay yerinde inceleme yapıyor.  
 

Gaziosmanpaşa'da bir çöp konteynırında meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı. Patlamada hayatını kaybeden kişinin olay yerinin yanındaki bir iş yerinin bekçiliğini yapan Salih Özçelik olduğu belirlendi.


Ergenekon savcısı Zekeriya Öz olay yerinde inceleme yapıyor


Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, patlamayla ilgili yaptığı ilk açıklamada, "Terör saldırısı' dedi...


Edinilen bilgiye göre, patlama, Karayolları Mahallesi Galeri Caddesi'nde saat 21.30 sıralarında meydana geldi. Yol kenarında bulunan bir çöp konteynırı büyük bir gürültü ile patladı. Patlamada, çöp konteynırının yanında bulunan gece bekçisi Salih Özçelik hayatını kaybetti.


Patlamada, 1 kişi de hafif yaralandı. Ayağından yaralanan ve ismi henüz öğrenilemeyen şahsın ayakta tedavi edildikten sonra ifadesine başvurulmak üzere karakola götürüldüğü öğrenildi.


Patlamada, çöp konteynırı yaklaşık 10 metre öteye fırlayarak parçalandı.


Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay Yeri İnceleme ve Terörle Mücadele ekipleri olay yerini güvenlik çemberine alarak incelemelerde bulundu.


Bu arada, patlamada hayatını kaybeden Özçelik'in yakınları sinir krizleri geçirdi. Polis ekipleri yakınlarını sakinleştirmede güçlük çekince olay yerine Çevik Kuvvet polisi çağırıldı. Yakınları, basın mensuplarına da tepki gösterdi.


Patlamanın nedeni araştırılıyor.


Öte yandan, görgü tanıkları, patlamanın büyük bir gürültü ile meydana geldiğini; olaydan sonra sokağa çıktıklarını; başka patlama olabilir endişesi ile evlerine döndüklerini anlattılar.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler