YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul'da 88 kişide virüs görüldü
Domuz Gribi Türkiye'yi sarmaya devam ediyor... Vali Güler yaptığı açıklamada son 10 günde 88 kişide domuz gribi virüsüne rastlandığını söyledi...
İstanbul'da 88 kişide virüs görüldü
26 Ekim 2009 / 15:03 Güncelleme: 26 Ekim 2009 / 16:19

İstanbul Valisi Muammer Güler, şu ana kadar İstanbul'da 22 farklı okulda 48 öğrencide 'domuz gribi' olarak bilinen H1N1 virüsünün tespit edildiğini söyledi. Hastaların evlerinde takip edildiğini belirten Güler, "Hastanelerde takip edilen vaka yoktur." dedi.

 

 

 

 

Valilikte düzenlenen Pandemi Bilimsel Kurul Değerlendirme Toplantısı'nın ardından basın açıklaması yapan Vali Muammer Güler, 'domuz gribi' olarak bilinen H1N1 virüsüyle ilgili panik havasının oluşturulmaması gerektiğini belirtti. Güler, "Elbette salgının içindeyiz. Zaman içinde daha ağır tablolarla karşılaşılması söz konusu olabilir. Bu salgın sadece okullarla ilgili değil, İstanbul'la ilgilidir. Başlangıçta virüs tespit edilen öğrencilerin tedavileri tamamlandı, hepsi evlerinde tedavi edildi. Hastanede takip edilen vaka yoktur. 22 farklı okulda 48 öğrenci ile birlikte 40 erişkinde virüs tespit edildi. 14 Mayıs'tan bugüne kadar da 329 vaka tespit edildi." diye konuştu.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler