YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Valisi'nden Karadayı açıklaması
İstanbul Valisi'nden Karadayı açıklaması
03 Ocak 2013 11:12
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İsmail Hakkı Karadayı’nın gözaltı kararı ile ilgili konuştu.

 

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın evinde bir arama yapılmadığını, sadece ifadesine müracaat edilmek üzere Ankara'ya bugün götürülmesi yönünde talimat olduğunu söyledi. 
 
Mutlu, İstanbul'da 2012 yılında yapılan turizm çalışmalarına ilişkin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde düzenlenen basın toplantısı öncesinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın ifade vermek için polis eşliğinde Ankara'ya götürüleceğine ilişkin soru üzerine Mutlu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gönderdiği talimat gereği Karadayı'nın ifadesi alınmak üzere Ankara'ya çağrıldığını belirtti. 
 
Mutlu, bir gazetecinin ''Karadayı'nın evinde aramalar olduğu yönünde bir bilgi var'' sözlerine karşılık, ''Evinde bir arama yok. Verilen talimatta böyle bir şey yok. Sadece ifadesine müracaat edilmek üzere Ankara'ya bugün götürülmesi yönünde talimat var. İstanbul emniyetimiz de bununla ilgili olarak, evlerinden alarak Ankara'ya intikallerini sağlamak üzere görev başında. Henüz daha gitmiş değiller ama bugün gidecek'' diye konuştu. 
 
 
AA
 
 
 
 
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler