YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul tüm zamanların rekorunu kırdı!
İstanbul tüm zamanların rekorunu kırdı!
11 Temmuz 2016 15:49
İstanbul'da 9 günlük Ramazan Bayramı tatiline çıkan vatandaşların dönüş için havayolunu tercih etmesiyle İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen hava alanlarında yolcu rekoru kırıldı. Aynı zamanda uçuş trafiği de had safhaya ulaştı.

Ramazan Bayramı tatilini değerlendirmek isteyen tatilciler bayram sonrası dönüş için havayolunu tercih edince İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarında yolcu rekoru kırıldı. 

Her iki havalimanından elde edilen verilere göre toplam 2 bin 228 iniş ve kalkış gerçekleştirildi. Aynı gün uçan yolcu sayısı ise 233 bin 542 oldu.

Uçuş trafiği had safhaya ulaştı

Tatilin son günü olan 10 Temmuz Pazar gününde Atatürk Havalimanı’nda iniş ve kalkış olmak üzere toplam bin 443 uçak uçuş gerçekleştirdi. 

Bu rakamlarla birlikte Atatürk Havalimanı'nda bir gün içerisinde gerçekleşen iniş ve kalkışlarda en yüksek istatistiğe ulaşılarak uçuş rekoru kırıldı. 

Buna göre aynı gün seyahat eden yolcuların sayısı ise 142 bin 2 olarak gerçekleşti.

Sabiha Gökçen'de rakam 785'e ulaştı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da Atatürk Havalimanı’nda olduğu gibi tüm zamanların rekoru kırıldı. Toplam 785 uçak tatilin son günü olan pazar gününde iniş ve kalkış gerçekleştirdi. Bir günde uçan yolcu sayısı ise 91 bin 540 oldu.

hala ilk 'teleflenecek' hainler listesi hazırlanmadı.
 // hursit dilaver
ama havaalanına karşı çıkan şeddeli hainlerin umurunda mı bu. o kadar hava trafiği sırasında allah saklasın bunların yaşadığı, kadıköy,beşiktaş,şişli gibi yerlere bir yolcu uçağı düşse ve sebebi de (bizim londra heatrovda 45 dakika havada turaladığımız gibi) inenemek sebep olsa..hatırlayın 1962 lerde bir uçak ankaranın ulusuna düşmüştü..bu hainler bu kadar trafikte bile bir şeyler olsa keşke hainliğindedirler. bilirim ben bunları. hain her zaman haindir. ama bizdekiler çift şeddeli haindir....
11 Temmuz 2016 Pazartesi 17:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler