YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul eski Emniyet Müdür Yardımcısı Tosun serbest bırakıldı
İstanbul eski Emniyet Müdür Yardımcısı Tosun serbest bırakıldı
20 Mayıs 2015 04:29
"Paralel yapı” soruşturmasında tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen İstanbul Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun, serbest bırakıldı.

Mahkeme tarafından sorgusu gece 03,00'a kadar süren Hamza Tosun, daha sonra serbest bırakıldı. Hamza Tosun avukatı Osman Ertürk ile Çağlayan Adliyesi’nde basın mensuplarına açıklama yaptı.
Avukat Osman Ertürk: “Bize sorulan şey. Amerika’dan size telefon gelmiş. Günün 17 Aralığı saat 15.30 -  16. 00’sında bir telefon görüşmesi kimdir bu. İşte müvekkilimizin 25 yıllık dostu. Bir zamanlar beraber okuduğu sınıf arkadaşı kendisini aramış. Türkiye’de 17 Aralık’ta zaten olmuşsa bir şeyler müvekkilin dışında olan bir soruşturma neticesinde olmuş bitmiş. Saat 15. 30’da aranmış siz diyor Amerika’dan talimat alarak bu işi yaptınız diye buraya getirildik” dedi.

İstanbul Eski  Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun: “Sorulan bir sürü sorular var. Bu sorular içerisinde telefon görüşmeleri var içerik olarak. Akrabalarımla eşlerimle dostlarımla yaptığım görüşmeler şimdi suç olarak karşımıza geliyor” şeklinde konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler