YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Airshow büyüledi
İstanbul Airshow büyüledi
26 Eylül 2014 16:02
10. Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu'nda (İstanbul Airshow 2014) Airbus'ın ürettiği ve fuarda gösterilmek üzere İstanbul'a getirilen "A350 XWB" test uçağı tanıtıldı.

Avrupa´da Paris, Ortadoğu´da da Dubai de gerçekleştirilen havacılık fuarları gibi kendi bölgesinin de en büyük havacılık fuarı olan İstanbul AirShow, dev uçaklar Boeing 747-8 ile Airbus A350XWB´nin de katılımıyla birçok ilke imza attı. İstanbul AirShow´da dev ticari uçakların yanı sıra iş jetlerinde de uzun menzilli modeller dikkat çekti. Gulfstream G650, Dassault Falcon 7X, Bombardier Global Express, Embraer Lineage gibi uzun menzilli, geniş gövdeli modelleri için iş adamlarından yeni siparişler bekliyor. Orta sınıfta Falcon 2000LX, Challenger 605, Cessna Soverign+ gibi uçaklar iş adamlarının beğenisine sunuldu. Turboprop pervaneli Kingair 350, Cessna Caravan+, Pilatus PC12 gibi uçaklar da yakın mesafelere, kısa pistlere uçan iş adamlarına tanıtılıyor. Helikopter pazarında ise AgustaWestland, Sikorsky ve Bell yeni helikopterlerini fuara getirdi.

İstanbul AirShow´da, yolcu uçaklarından, iş jetlerine, helikopterlerden, hava ambulans araçları, sportif uçaklar ve ultralightlara kadar tüm hava araçları, uçak motorları, seyrüsefer ve uçuş kontrol sistemleri, simülatörler, yer, kargo, yolcu, ve bagaj sistem ve ekipmanları, apron ve terminal sistemleri, havalimanı güvenlik ve entegrasyon sistemleri, havalimanı tasarım ve inşaatı, havalimanı ve terminal işletmecileri, hava yolları, charter ve hava taksi işletmeleri, havacılık kulüpleri ve meslek kuruluşları yer alıyor.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler